Aptur tiesvedību VEF bankas likvidācijas lietā

2010. gada 09. jūnijs plkst. 17:34
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa apturējusi tiesvedību AS VEF banka likvidācijas lietā līdz brīdim, kad Administratīvajā apgabaltiesā tiks izskatīts VEF bankas lūgums par administratīvā akta apturēšanu, ar kuru bankai anulēta licence kredītiestādes darbībai. Šo Rīgas apgabaltiesas lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Savukārt kā DB uzzināja Administratīvajā apgabaltiesā VEF bankas lūgums šeit tiks skatīts 15. jūnijā.
Jāatgādina, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome maija beigās nolēma anulēt VEF bankai licenci kredītiestādes darbībai.

«Licences anulēšanas iemesls nav saistīts ar bankas maksātnespēju. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka VEF bankas akcionāri ilgstoši nav saņēmuši komisijas atļauju būtiskas līdzdalības iegūšanai, un banka nav nodrošinājusi Kredītiestāžu likuma prasību ievērošanu, akcionāriem neesot lemttiesīgiem un tādējādi nespējot veikt darbības, lai nodrošinātu piesardzīgu bankas darbību,» skaidroja komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece.

Saskaņā ar pieņemto lēmumu VEF bankai ir aizliegts veikt jebkurus darījumus un naudas norēķinus, kā arī iznīcināt jebkādu tās mantu, arhīva fondus vai atsevišķus dokumentus.

Savukārt bankas advokāts Andrejs Guļajevs norādīja, ka FKTK lēmums pārsūdzēts, jo «tas ir acīmredzami prettiesisks un faktiski tiek balstīts uz neargumentētiem pieņēmumiem, uz ko ir norādīts pašā pārsūdzētajā lēmumā. Īpaši ir jāatzīmē tas fakts, ka pati FKTK vairakkārt un arī pārsūdzētajā lēmumā norādījusi uz to, ka bankas finanšu līdzekļi ir pietiekami, lai izpildītu pastāvošās bankas saistības.»

VEF banka pēc aktīvu apmēra ir mazākā no Latvijā reģistrētajām kredītiestādēm - tās kopējā tirgus daļa banku sektorā ir 0,02%. Bankas aktīvi 25.maijā bija 4,9 miljoni latu. VEF bankai 5.maijā bija 170 noguldītāji, no kuriem tikai 20 klientiem noguldījuma atlikums bija lielāks par 1000 latu. Pērno gadu bankas grupa noslēdza ar 751 tūkst. Ls zaudējumiem.

Komisijas padome ir uzdevusi VEF bankai izmaksāt klientiem garantēto atlīdzību, sākot ar 31. maiju, garantētā noguldījuma apmērā, bet ne vairāk kā 50 000 eiro vienam noguldītājam.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām