Apturēta ražošana rekonstruētajā Liepājas metalurgā

2012. gada 06. augusts plkst. 12:07
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Liepājas metalurgs pēc bojājumu atklāšanas iekārtā kopš 4. augusta apturēta elektrotēraudkausēšanas ceha darbība.

Šobrīd personāls un speciālisti turpina remontdarbus, lai atjaunotu iekārtas un kompleksa darbu kopumā, informē uzņēmums.
Pēdējās nedēļas plašu rezonansi Liepājā izraisījušas diskusijas par rekonstruētās rūpnīcas darbību. Pilsēta cieš no smakām, kas rodas lūžņu kausēšanas procesā. Smaku avots ir a/s Liepājas metalurgs, konstatējusi arī Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālā vides pārvalde. Uzņēmums publiski solījis smakas novērst līdz šā gada septembrim, taču Vides aizsardzības klubs (VAK) ir nosūtījis vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar aicinājumu apturēt Liepājas metalurga darbību, ziņo LETA.

Nepanesamās smakas cēlonis ir metāla priekšuzsildīšanas iekārta, kas uzstādīta jau pagājušā gada beigās, taču smaka parādījusies līdz ar silto laiku. Šāda iekārta bija nepieciešama, lai mazinātu troksni, kas bija ikreiz, kad aukstais metāls tika ievietots elektrokrāsnīs. Arī ar elektrokrāsnīm uzņēmumam sākumā bija problēmas, jo to darbības laikā Liepājā bija novērojami elektrodarbības traucējumi. Veikti arī smaku mērījumi, taču to rezultāti joprojām nav zināmi, jo laboratorija, kas veic šādas pārbaudes, līdz nākamajai nedēļai ir atvaļinājumā.

A/s Liepājas metalurgs patlaban aktīvi strādā pie problēmu novēršanas, tiklīdz būs novērsti aktuālie iekārtas bojājumi, uzņēmums sniegs detalizētāku informāciju par rīcības plānu un iespējamiem zaudējumiem, db.lv informēja a/s Liepājas metalurgs sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Simona Laiveniece.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām