Apvienojas «zaļie» ražotāji

2012. gada 23. februāris plkst. 14:29
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmumiem, kas ražo ekoloģiskus produktus vai arī ražošanā izmanto videi draudzīgas tehnoloģijas, izveidots Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klasteris.

Apvienošanās iniciatīva pieder Kurzemes Biznesa inkubatoram (KBI). Klasterim jeb pudurim piesaistīta arī Liepājas Universitāte kā pētniecības un izglītības institūcija. Apvienībā iesaistījušies vairāki uzņēmumi, kā arī Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un Kurzemes Biznesa inkubators. KBI cer, ka uzņēmumu un institūciju pulks nākotnē apvienībā palielināsies.
Klastera galvenie darbības virzieni ir zaļā mobilitāte un atjaunojamā enerģija, kas ietver ar elektrību un citu atjaunojamo enerģiju darbināmu automobiļu un uzlādes staciju ražošanu, kā arī vēja, saules un atjaunojamo resursu enerģijas ražošanu, uzglabāšana un izmantošanu.

Apvienojot spēkus un resursus, klasteris vēlas uzlabot uzņēmumu produktivitāti un konkurētspēju gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū, sekmēt jaunu ideju rašanos, attīstīt uzņēmējdarbību, kā arī izglītot sabiedrību un mudināt to «dzīvot zaļi». Klastera dalībnieki uzskata, ka, kopā darbojoties, tiks izdarīts vairāk, nekā katram darbojoties individuāli.

«Zaļā ideja Kurzemē vienmēr bijusi ļoti svarīga. Mūsu sadarbība ar šādu tehnoloģiju uzņēmumiem jau vairākus gadus ir ļoti cieša un veiksmīga. Tā kā šī joma Latvijā ir jauna, tad vēl jo lielāks prieks, ka varam uzņēmējiem palīdzēt pirmo produktu prototipu tapšanas procesā un sākt to pārdošanu ārvalstīs,» tā biedrības vadītājs Ģirts Kronbergs.
Klasteru jeb puduru veidošanās tendence sastopama visā pasaulē. Tostarp ir daudz veiksmes stāstu – sadarbojoties klastera uzņēmumi attīstās ātrāk, palielinās eksports, tiek radīti jauni produkti un pakalpojumi, kopā uzsākti vērienīgi projekti, uzsver Ģ. Kronbergs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām