Apvienojot Rīgas miesnieka un Jelgavas gaļas kombināta ražotnes, darbu zaudējuši aptuveni 100 cilvēku

2011. gada 14. maijs plkst. 13:45
Autors: BNS
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rīgas miesnieka valdes priekšsēdētājs Juhans Mats (Juhan Matt), norādīja, ka Jelgavas gaļas kombināta strādnieki pēc šā uzņēmuma nopirkšanas pagājušajā gadā varēja turpināt darbu kombinātā. «Pirmām kārtām tie strādnieki, kas strādāja Jelgavas gaļas kombinātā pirms mēs nopirkām šo rūpnīcu, varēja turpināt strādāt arī tālāk,» sacīja Mats un informēja, ka tās brīvās darbavietas, kas Jelgavas ražotnē radušās, iesākumā piedāvātas uzņēmuma Rīgas ražotnes strādniekiem.

«Tie, kas vēlējās turpināt darbu, varēja to darīt Jelgavā,» teica Rīgas miesnieka valdes priekšsēdētājs, bet atzina, ka ne visi darbinieki vēlējās katru dienu veikt 50 kilometru ceļu uz Jelgavu. «Bet bija arī tādi, kas šādu iespēju izmantoja un tagad jau tur strādā,» piebilda Mats.

Līdz ar šo biznesa restrukturizāciju darbu zaudēja aptuveni 100 cilvēku, apliecināja Rīgas miesnieka vadītājs un piebilda, ka pašlaik Jelgavas ražotnē brīvu darbavietu nav. «Ir jāsaprot, ka mēs praktiski savienojām divas ražotnes. Līdz ar to tika apvienoti arī dienesti, kas nodarbojās ar pārdošanu un loģistiku, kā arī tika apvienotas citas funkcijas,» klāstīja Mats un paskaidroja, ka šo apvienoto funkciju veikšanai vairs nebija nepieciešams tik daudz darbinieku, līdz ar to daļa zaudēja darbu.
Jau vēstīts, ka Rīgas miesnieks ražošana ir pilnībā pārcelta uz Jelgavas gaļas kombinātu un līdz ar to ir pabeigta pērn sāktā biznesa restrukturizācija.

Rīgas miesnieks ir dibināts 1922.gadā Rīgā. Kopš 1998.gada Rīgas miesnieks ietilpst HKScan grupā. Rīgas miesnieks ir tirgus līderis Latvijā ar 23% tirgus daļu, Jelgavas gaļas kombināta tirgus daļa ir 6%, un uzņēmums ir tirgus līderis kūpināto desu un salami segmentā. 2009.gadā uzņēmums strādāja ar 23,175 miljonu latu apgrozījumu un 377,8 tūkstošu latu zaudējumiem. 2010.gada martā Rīgas miesnieks parakstīja pirkuma līgumu, ar kuru ieguva akciju kontrolpaketi Jelgavas gaļas kombinātā.

HKScan ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Polijā un Baltijas valstīs. HKScan grupā Baltijas valstīs bez Rīgas miesnieka ietilpst arī Rakveres gaļas pārstrādes uzņēmums, Ekseko, Tallegg Igaunijā un Klaipedos Maisto Mesos Produktai Lietuvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām