Apzeltīs Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles kupolu

2011. gada 14. janvāris plkst. 18:02
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē pabeigts Krievijas ikonogrāfa Georgija Mironova sienu gleznojums; šogad iecerēts apzeltīt katedrāles zvanu torņa kupolu.

Katedrāles atjaunošanas akcijas SVET ietvaros jau rekonstruēta dievnama fasāde (2005. gadā). Lai varētu sākt kupola apzeltīšanas projektu, akcijas SVET patrons un darbu iniciators Guntis Rāvis ir veicis pirmo ziedojumu 40 tūkstošu latu apmērā. Taču lai pilnībā pabeigtu visu iecerēto ir nepieciešams sabiedrības atbalsts. Ikviens ir aicināts iesaistīties katedrāles atjaunošanas projektā un ziedot.

Kupola apzeltīšana ļaus katedrāles zvanu tornim atgūt tā vēsturiski gludo formu, kādu to jau sākotnēji bija iecerējis baltvācu arhitekts Roberts Pflugs. Savukārt katedrāle iegūs Latvijas lielākajam pareizticīgo dievnamam atbilstošu veidolu.

Kupola apzeltīšanai būs nepieciešami deviņi mēneši. Janvārī tiek sākta ziedojumu kampaņa, lai jau maijā varētu veikt zvanu torņa kupola apstrādi un sagatavošanu apzeltīšanai. Lai arī darbu norisi lielā mērā noteiks arī laika apstākļi, apzeltīšanu paredzēts veikt jūlijā un augustā. Tās laikā pieredzējuši speciālisti 80 kvadrātmetru lielo zvanu torņa kupola virsmu pārklās ar īpašām, 980 proves zelta lapiņām.

«Šobrīd Latvijai gaisma nepieciešama vairāk nekā jebkad, tāpēc aicinu ikvienu iesaistīties un kļūt par gaismas nesēju,» teica Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs. Latvijai ir vajadzīgi gaiši cilvēki, lai valsts spētu pastāvēt laikā, kad ir grūti ne tikai ekonomiski, bet arī garīgi.

«Katedrāle ir ne tikai pareizticīgo baznīca, bet arī viena no Rīgas arhitektūras celtnēm, un ir ļoti svarīgi, lai tā būtu skaista un reprezentabla. Mums ir daudz lietu, ar kurām varam lepoties. Turklāt Latvijas iedzīvotāju gaišums ir viena no lielākajām tautas vērtībām, kuru nedrīkstam pazaudēt, uzskata Guntis Rāvis, SIA Skonto Būve valdes priekšsēdētājs un akcijas SVET patrons.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām