Citas ziņas

Ar Aerodium saistītam uzņēmumam valstij jāatmaksā 1,35 miljoni latu

Līva Melbārzde, 04.02.2011

Jaunākais izdevums

Finanšu ministrija (FM) uzdevusi LIAA uzsākt ES finansējuma atgūšanu no SIA Gaisa sporta sertifikācijas centrs, jo Jelgavas vēja tunelis tā arī nav sācis savu darbību.

FM kā Eiropas Savienības (ES) fondu vadošā iestāde uzdevusi Latvijas investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) uzsākt ES finansējuma atgūšanas procedūru no uzņēmuma SIA Gaisa sporta sertifikācijas centrs, kurš 2004.-2006. gada ES fondu plānošanas perioda ietvaros īstenoja ES fondu līdzfinansētu projektu, paredzot gaisa sporta sertifikācijas centra izveidi Jelgavā. Gaisa sporta sertifikācijas centrs pieder Aerodium līdzīpašniekam Ivaram Beitānam un tika paredzēts, ka Jelgavā darbosies līdzīgs vēja tunelis tam, kas tika uzstādīts šogad Expo. I. Beitāns iepriekš skaidroja, ka darbi Jelgavā aizkavējušies Expo dēļ, bet LIAA vadītājs Andris Ozols paziņoja, ka šis projekts ir tikai butaforija, ar ko paredzēts izkrāpt līdzekļus, bet kas dzīvē nedarbojas.

Tagad FM, ņemot vērā LIAA, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras un atbalsta saņēmēja skaidrojumus par projekta ieviešanu, kā arī speciāli izveidotās darba grupas pārbaudīto informāciju un saņemtos projekta ieviesēja skaidrojumus par projekta pašreizējo dīkstāvi, uzskata, ka ir pamats uzskatīt, ka projekta saimnieciskā darbība netiek un nākotnē nevar tikt pilnībā nodrošināta. Turklāt šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad valsts ekonomiskā lejupslīde nav bijis pamats projekta saimnieciskās darbības nenodrošināšanai.

FM atzīst, ka projekta ietvaros noteiktie mērķi nav un nevar tikt sasniegti, kā arī projekta īstenotāju piedāvātais risinājums projekta glābšanai nevar tikt atbalstīts, jo nav saskaņā ar Eiropas Komisijas un Latvijas tiesiskajā regulējumā noteikto.

Projekta Gaisa sporta sertifikācijas centra izveide Jelgavā kopējās izmaksas bija 2,07 miljonu latu apmērā, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 0,72 miljoni latu, valsts budžeta finansējums 0,62 miljoni latu un privātais finansējums 0,73 miljoni latu. Projekta īstenotājiem nepieciešams valstij atmaksāt pilnu projekta īstenošanas laikā saņemto līdzfinansējumu – 1,35 miljonus latu.

DB jau rakstīja, ka starp Ivaru Beitānu un LIAA vadītāju Andri Ozolu ir ieildzis konflikts. I. Beitāns apsūdzēja A. Ozolu kukuļa prasīšanā saistībā ar Aerodium darbību Expo. Par to I. Beitāns uzrakstīja iesniegumu KNAB, kas sāka lietu izmeklēšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Beitāns pret Ozolu - konflikts ar valsts iestādi izputina uzņēmumu

Jānis Goldbergs, 05.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aerodium saistītais uzņēmums Gaisa sporta sertifikācijas centrs (GSSC) vairs nepastāv. Par Eiropas Savienības un valsts atbalsta līdzekļiem būvētais gaisa tunelis Jelgavā pārdots izsolē, jo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāka tiesvedību. Augstākajā tiesā šā gada 17. oktobrī LIAA prāvu zaudēja bez pārsūdzības iespējām.

Par sešus gadus ilgo tiesāšanos ar LIAA, tās sekām un savu viedokli par aģentūras direktoru Andri Ozolu intervijā Dienas Biznesam stāsta viens no Aerodium īpašniekiem – Ivars Beitāns.

Kā sākās Aerodium, un kad uzrakstījāt projektu LIAA par gaisa tuneļa būvniecību Jelgavā?

Aerodium sākās 2005. gadā. Mēs bijām tie, kas nopirka no Kanādas ražotājiem – Aerodium Canada – pirmo tuneli. Uzbūvējām to Siguldā, pēc tam nopirkām otro tuneli, palaidām olimpiādē. 2007. gadā atnāca pie mums ļaudis, kuri izstrādāja projektus LIAA. Tā arī piedāvāja, ka ir viens projekts, kurā bija plānots tunelis. Viņiem tajā brīdī jau bija atrasts ģenerāluzņēmējs, vajadzēja atrast tehnoloģijas ražotāju. Es piedāvāju šo darbu uzticēt kanādiešu uzņēmumam. Lidošanas centru projekti, vienkāršoti runājot, sastāv no tuneļa tehnoloģijas un no ēkas. Projekta rakstītāji piekrita, ka Aerodium Canada ir labs potenciālais tehnoloģijas piegādātājs. Kanādieši arī piedāvāja tobrīd ļoti inovatīvu risinājumu – tuneli, kuru var ātri nojaukt un uzlikt citā vietā. Tehnoloģiju varēja darbināt trijos dažādos veidos – gan kā atvērto variantu, gan kā daļēji slēgtu, gan kā pilnībā slēgtu iekārtu. Tādu, kā to paredzēja konkrētais projekts, mēs to arī nopirkām no Kanādas. GSSC man bija 37% no daļām. Es piedalījos uzņēmuma vadībā, bet nebiju ne vienīgais, ne arī lielākais akcionārs, kas bija valdē. 2008. gadā mēs tuneli bijām uzstādījuši un pabeiguši.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

LIAA nespēj pieteikami ātri virzīt EXPO projektu, tāpēc to pārņem ministrija

Guna Gleizde, 15.09.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pamatojot to ar neefektīvu projekta virzību, ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) otrdien izdevis rīkojumu, liekot Ekonomikas ministrijai (EM) no Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) pārņemt ar Latvijas dalību starptautiskajā izstādē World EXPO 2010 saistītās lietas.

LIAA vadītājs Andris Ozols DB sacīja, ka šāds lēmums pieņemts pēc viņa paša iniciatīvas. Ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce norādīja, ka rīkojumu izdevis A.Kampars, jo viņš nebija pārliecināts, ka Latvijas dalības vadība norit pietiekami augstā līmenī.

A.Kampars lēmumu nodot EXPO lietu vadību EM pārziņā pamatoja ar to, ka LIAA ne vienmēr pietiekami efektīvi virza projektu uz priekšu. Tāpat aģentūra pašlaik EXPO jautājumus risina ļoti birokrātiski. Tas attiecas arī uz kavējuma naudām, kas aprēķinātas Aerodium par novēlotu Latvijas paviljona celtniecības pabeigšanu.

Ministrs norāda, ka arī LIAA nesteidzās ar līguma slēgšanu par paviljona izveides uzticēšanu Aerodium, tādēļ, iespējams, kavēšanās notikusi objektīvu iemeslu dēļ. Viņš norāda, ka EM pagaidām nav pieejami LIAA rīcībā esošie dokumenti, tomēr viņš neizslēdza, ka privātajam uzņēmumam aprēķinātā soda nauda varētu tikt samazināta, ja tā sniegtā argumentācija ir pamatota.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No šodienas apmeklētājiem ir atvērts jauns Aerodium vēja tunelis Siguldā, kura izveidē investēti 500 000 eiro, informēja Aerodium pārstāvji.

SIA Aerodium Technologies valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns stāsta, ka uzņēmums šā gada janvārī izīrēja iepriekšējo Siguldas Aerodium vēja tuneli Bahreinas avio šovam, kur to noskatīja un iegādājās Dubaijas šeihs Mohameds bin Rašids al Maktūms. Patlaban šis vēja tunelis tiek izmantots izpletņlēcēju bāzē Skydive Dubai.

«Kopš brīža, kad vēja tunelis tika pārdots, uzsākām jaunā vēja tuneļa modeļa izstrādi un ražošanu. Jaunais vēja tunelis O2 Silence ir pasaulē pirmais šāda veida tunelis, un tas ir ievērojams ar to, ka ir klusāks, ātrāks un drošāks, salīdzinot ar citiem atvērtā tipa tuneļiem. Šāda vēja tuneļa izveidē mēs investējām ap 500 000 eiro,» atzina Beitāns.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

KNAB sācis kriminālprocesu saistībā ar LIAA vadītāja Ozola darbībām

BNS, 04.01.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu saistībā ar to, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols, iespējams, mēģinājis no vēja tuneļu ražotāja Aerodium izspiest kukuli.

KNAB pārstāve Ieva Karlsberga aģentūrai BNS teica, ka birojs ir ierosinājis kriminālprocesu par iespējamu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma nodaļā par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Par pirmstiesas izmeklēšanas gaitā veiktām atsevišķām darbībām kā arī par to, pret kuru personu ierosināta šī lieta, KNAB informāciju nesniedz.

LIAA vadītājs Ozols aģentūrai BNS atzina, ka nav informēts par sākto kriminālprocesu un sīkākus komentārus par lietu pašlaik nevar sniegt.

Turklāt viņš bija pārsteigts, ka KNAB, kopš sākās viņa un Aerodium pārstāvju nesaskaņas saistībā ar dalību starptautiskajā izstādē World Expo, nav izsaucis viņu, lai sniegtu kādus paskaidrojumus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvija neizmantoja "World Expo" sniegtās iespējas, uzskata atrakciju un atpūtas parku pakalpojumu sniedzēja SIA "Aerodium".

"Aerodium" valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns un komunikācijas vadītājs Ansis Egle uzsver, ka valsts, 14 mēnešus kavējot līguma parakstīšanu ar "Aerodium" par dalību starptautiskajā izstādē "World Expo 2010" Šanhajā, no dalības izstādē nav daudz ieguvusi, jo neizmantoja tās sniegtās iespējas.

Beitāns līguma parakstīšanas kavēšanā vaino Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), apgalvojot, ka LIAA neizdarības rezultātā līguma parakstīšana tika "novilkta" 14 mēnešus - no 2008.gada septembra, kad valdība konceptuāli atbalstīja Latvijas dalību izstādē, līdz 2009.gada novembrim, kad LIAA noslēdza līgumu ar "Aerodium" 2,55 miljonu latu vērtībā par vertikālā vēja tuneļa būvi un Latvijas paviljona izveidi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) par līguma nosacījumu neievērošanu un izstādes World Expo 2010 Latvijas paviljona darba uzsākšanas kavējumu SIA Aerodium piemērojusi sodu 178,5 tūkst. Ls apmērā.

LIAA ieturējusi vēl 76,5 tūkst. Ls par sešu dienu kavēšanos, ko arī pats Aerodium atzinis par nepamatotu. Savukārt par pārējo – 14 dienu kavēšanos un ar to saistīto soda naudu – abām pusēm ir diametrāli pretējs viedoklis. Kopumā LIAA ieturējusi Aerodium paredzētos maksājumus par 255 tūkst. Ls.

LIAA norāda, ka World Expo 2010 oficiāli sāka strādāt šā gada 1.maijā, kad, atbilstoši līgumam, arī Latvijas paviljonam bija jāsāk strādāt. Taču tas tika atklāts tikai 26.maijā.

Līdz ar to, kopējais nokavēto dienu skaits ir 25 dienas jeb naudas izteiksmē 318,75 tūkst. Ls, norāda LIAA. Aerodium esot atzinis, ka uzņēmums nepamatoti kavējis sešas dienas (76,5tūkst. Ls) un ka par šīm dienām pamatoti ir piemērots līgumsods.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Aerodium apgrozījums un peļņa aug vairākas reizes

Žanete Hāka, 17.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā gadā būtisku apgrozījuma un peļņas pieaugumu piedzīvojis SIA Aerodium, liecina uzņēmuma iesniegtais pārskats par aizvadīto gadu.

SIA Aerodium apgrozījums gada laikā pieaudzis no 292,14 tūkstošiem latu 2011.gadā līdz 1,772 miljoniem latu pērn, tādejādi uzrādot 506,71% pieaugumu. Līdz ar apgrozījuma pieaugumu būtiski palielinājusies arī SIA Aerodium peļņa, kas pēc nodokļu nomaksas bijusi 67,76 tūkstoši latu, salīdzinot ar 5,04 tūkstošiem latu iepriekš.

SIA Aerodium piedāvā vertikālā vēja tuneļa pakalpojumus. Uzņēmums savus pakalpojumus nodrošinājis gan Turīnas Ziemas olimpiādes noslēguma ceremonijā 2006.gadā, gan Pasaules Expo izstādē Šanhajā 2010.gadā. Kā savā ziņojumā norāda SIA Aerodium vadība, uzņēmums sniedz pakalpojumus un konsultācijas vairākās pasaules valstīs, tostarp Somijā, Dānijā, Korejā, Ķīnā, Beļģijā, ASV.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Aerodium lidojošo mūku plānus Ķīnā ļauj īstenot privāti investori

Lelde Petrāne, 05.11.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Tālākā nākotnē plānojam ciešu sadarbību arī ar klostera Kung Fu skolu, tās audzēkņus iesaistot lidošanā un, iespējams, pat radot īpašu lidojošo mūku šovu,» lūgts vairāk pastātīt par tikko paziņoto sadarbību ar Šaoliņas mūku templi db.lv atklāja Aerodium pārstāvis Ansis Egle.

Kā vēstīts, pēc Latvijas dalības Pasaules EXPO izstādē Šanhajā, Ķīnā, Latvijas paviljona veidotāji SIA Aerodium saņēmuši sadarbības piedāvājumus no dažādiem Ķīnas reģioniem. Šobrīd pirmā vienošanās par SIA Aerodium vertikālā vēja tuneļa uzstādīšanu panākta ar Šaoliņas mūku templi.

«Tuneli uzstādīsim klostera teritorijā. Līdzīgi kā EXPO paviljonā, tur notiks regulāri šovi, kurus varēs skatīties šī vēsturiski zīmīgā tūrisma objekta apmeklētāji. Jāatzīmē, ka Šaoliņas klosteris ir ļoti populārs tūrisma objekts Ķīnā. Paralēli šoviem tiks apmācīti lidot arī apmeklētāji, kas to vēlēsies. Tālākā nākotnē plānojam ciešu sadarbību arī ar klostera Kung Fu skolu, tās audzēkņus iesaistot lidošanā un iespējams, ka pat radot īpašu lidojošo mūku šovu, kas varētu ceļot apkārt pasaulei,» stāstīja A. Egle.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AERODIUM ir uzbūvējis vēja tuneli pasaules lielākajai Disnejlendai - Shanghai Disney Resort-, kas jūnijā tika atvērta Šanhajā, Ķīnā. Radītais vēja tunelis ir lielākais atvērtais tunelis pasaulē, un tas ir iebūvēts Karību jūras pirātu šova Eye of the Storm skatuvē, pastāstīja uzņēmuma pārstāve Līga Gablika.

Izklaides parks aizņem 390 ha lielu platību un tā radīšana izmaksāja 6,3 miljardus ASV dolāru. Izklaides parkā iekļautas inovatīvas atrakcijas, lai arvien vairāk pārsteigtu parka apmeklētājus. Kā viens no tehnoloģiski inovatīvākajiem risinājumiem tiek izcelts tieši Eye of the Storm šovs, kura kulminācija ir AERODIUM radītais tunelis un tā akrobātu lidojums. Šobrīd visos šovos lido latviešu lidotāji, taču paralēli jau tiek trenēti arī vietējie akrobāti.

Eye of the Storm ir 30 minūtes ilgs šovs, kas balstīts uz filmas Karību jūras pirāti scenāriju. AERODIUM vēja tunelis un lidotāji piedalās šova noslēguma ainā, kad notiek cīņa starp galveno varoni pirātu kapteini Jack Sparrow un admirāli James Norrington. Viņu cīņas laikā sākas vētra, kas paceļ gaisā abus pretiniekus. Cīņa turpinās, lidojot gaisā. Šovs pretendē uz labākā šova titulu atrakciju parku industrijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

http://www.db.lv/uploads/ck/images/Clipboard02(266).jpg

Ekonomikas ministrs Artis Kampars pēc sēdes norādījis, ka ieguvumi pēc Latvijas dalības izstādē Šanhajā « Tas ir pierādījums un vislielākais pamatojums, ka Latvijai arī turpmāk šajā prestižajā pasaules izstādē ir jāpiedalās ».

Ministru kabineta sēdē otrdien, 5.jūlijā, tika pieņemts lēmums par Latvijas dalību World Expo 2015.gadā, kā arī par to, ka jau jūlijā tiek izveidota darba grupa, kurai līdz 2012.gada 1.martam jāiesniedz valdībā priekšlikumi par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē, tam nepieciešamo finansējumu, finansēšanas avotiem un laika grafiku organizatorisko pasākumu veikšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Piektdienas intervija ar AERODIUM Technologies un AERODIUM valdes priekšsēdētāju Ivaru Beitānu

Lelde Petrāne, 15.07.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild Ivars Beitāns, SIA AERODIUM Technologies un SIA AERODIUM valdes priekšsēdētājs.

Trīs svarīgākie fakti par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

1.Viens no pasaules līderiem vertikālo vēja tuneļu tehnoloģijās.

2.Vienīgais uzņēmums pasaulē, kas ar panākumiem izstrādā profesionālu vēja tuneļu tehnoloģiju šovbiznesam.

3.Vienīgais savas nozares uzņēmums, kas kvalificējies un sadarbojas ar pasaules lielāko izklaides industrijas kompāniju Disneyland.

Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Es šo uzņēmumu radīju pirms 10 gadiem. Mūsu attīstība vēl arvien notiek tik strauji un dinamiski, projekti ir tik izaicinoši un aizraujoši, ka šajā uzņēmumā ir ļoti interesanti strādāt. Uzņēmuma attīstība sniedz iespēju profesionāli izaugt un attīstīties arī pašam personīgi. Šis bizness ļauj komunicēt ar ļoti ietekmīgiem un iedvesmojošiem cilvēkiem visā pasaulē: Šeihiem, slavenībām, militāriem ģenerāļiem, valstu vadītājiem, biznesa haizivīm, šovbiznesa producentiem, izgudrotājiem un inovatoriem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Aerodium svētdien, 23.februārī, ar īpašu specefektu piedalīsies Ziemas olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā Sočos - tas nebūšot lidošanas šovs, bet gan jauns, ar vēju saistīts vizuālais efekts, informē uzņēmuma komunikācijas un mārketinga vadītāja Līga Gablika.

Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns skaidroja, ka papildus vēja tuneļu ražošanai un lidošanas šovu demonstrēšanai uzņēmums ir atklājis jaunu šovbiznesa nišu - ar vēju saistītu vizuālo efektu veidošanu. «Mēs veidojam vēja specefektu. Kas tieši tas būs - to šobrīd vēl nedrīkstu atklāt, jo noslēguma ceremonijas ideja, kā jau ierasts, tiek turēta slepenībā,» norādīja Beitāns.

Jauna specefekta izstrādi Aerodiun uzticējusi olimpisko spēļu šovu producentu kompānija, ar kuru uzņēmumam izveidojusies ļoti laba sadarbība kopš Turīnas olimpiskajām spēlēm 2006.gadā. «Šoreiz atkal ir iespēja attīstīt pasaulē vēl nebijušu specefektu, kam redzam attīstības potenciālu visā šovbiznesa industrijā,» saka Beitāns.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Ozols noliedz, ka lieta būtu ierosināta pret viņu

Līva Melbārzde, Ieva Mārtiņa, 04.01.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Lietu KNAB jau pērn septembrī ierosināja pēc mana lūguma un ne pret mani, bet faktu kā tādu,» Db.lv skaidroja LIAA vadītājs Andris Ozols pēc aģentūras BNS publiskotās informācijas, ka KNAB esot ierosinājies lietu pret A. Ozolu saistībā ar kukuļņemšanu.

Ozols skaidro, ka šobrīd nekādu citu jaunumu nav, un vismaz pusgada laikā viņš arī neesot ticis izsaukts uz KNAB.

«Kā jūs iedomājaties situāciju, ka, ja KNAB rīcībā būtu informācija par manām nelikumīgām darbībām, tad viņi ļautu man turpināt vadīt aģentūru? Jūs taču saprotat, ka tas ir absurds,» tā A. Ozols.

Tikmēr Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns norāda, ka kopā ar pārējiem lieciniekiem esot liecinājis KNAB par to, ka LIAA vadītājs Andris Ozols esot mēģinājis no viņiem izspiest kukuli. «Esam liecinājuši KNAB un par jau iepriekš minētajiem faktiem kukuļa izspiešanas sakarā esam uzrakstījuši KNAB iesniegumus, taču sīkāk par izmeklēšanas gaitu neko nezinu. Mums dēļ LIAA radās lielas problēmas Expo sakarā, mums tika likti šķēršļi veiksmīgai šī projekta realizācijai, tāpēc tagad ceru, ka KNAB izmeklēšanā taisnība uzvarēs,» Db.lv sacīja Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Kampars EXPO pārraudzītāja amatā Ozolu aizstāj ar Stafecki

Guna Gleizde, 15.09.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrija (EM) nākamajā Ministru kabineta sēdē aicinās par Latvijas oficiālo pārstāvi starptautiskajā izstādē EXPO apstiprināt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) darbinieku Robertu Stafecki.

Pašlaik oficiāli šos pienākumus pilda LIAA direktors Andris Ozols. Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) šo lēmumu pamato ar faktu, ka R.Stafeckis uzturas Ķīnā, kur norisinās EXPO. «Latvijas oficiālā pārstāvja maiņa ir loģisks solis, kas nodrošinās efektīvāku gatavošanos izstādes noslēguma posmam - paviljona demontāžai un vēja tuneļa izsoles rīkošanai,» norāda ministrs.

DB jau ziņoja, ka A.Kampars otrdien izdevis rīkojumu, liekot EM no LIAA pārņemt ar Latvijas dalību starptautiskajā izstādē World EXPO 2010 saistītās lietas. Viņš to pamato ar nepietiekami efektīvu projekta virzību un pārlieku birokrātisku LIAA pieeju.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vertikālā vēja tuneļa pakalpojumu sniedzēja SIA Aerodium apgrozījums pērn sasniedza 751,399 tūkstošus eiro, kas ir aptuveni trīs reizes mazāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Lursoft dati.

Lai arī Aerodium peļņa 2013. gadā bija teju 60 tūkstoši eiro, pērn tas iekļuvis zaudējumos, kas sasniedza 305,701 tūkstoti eiro. Līdz ar zaudējumu rašanos Aerodium pērn ieguvis negatīvi rentabilitātes rādītāju jeb -27,82.

Pagājušajā gadā Aerodium sniedza pakalpojumus, kas saistīti ar vēja tuneļu būvi Slovēnijā, ko plāno pabeigt jau šajā gadā. Tāpat uzņēmuma vadība norāda, ka pērn uzņēmums, lai piesaistītus arvien jaunus klientus, piedalījās starptautiskajās IAAPA izstādēs, kas norisinājās Orlando, Las Vegasā, Pekinā un Francijā.

Aerodium valde norāda, ka 2015. gadā uzņēmums plāno organizēt projektu Sigulda Adventures, kura ietvaros jau slēdz līgumus ar lielākajām Rīgas viesnīcām, lai ievērojami palielinātu ārvalstu klientu skaitu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

FOTO: Aerodium Toma Krūza jaunajai filmai uzbūvē pasaulē lielāko vēja tuneli

Zane Atlāce - Bistere, 26.07.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunās Holivudas filmas Mission Impossible: Fallout lidošanas ainas ir uzņemtas pasaulē lielākajā vēja tunelī, ko speciāli Toma Krūza pasūtījumam būvēja Aerodium, informē uzņēmumā.

Pasaules lielākajam vēja tunelim ir 6,5 m x 3,5 m liela lidošanas zona. Tajā vienlaicīgi var brīvi lidot 7 cilvēki. Lidot var arī horizontāli, kas ir jauna, unikāla pieredze un rada vistuvākās sajūtas izpletņlēkšanai. Iekārta ir četrstāvu mājas augstumā, un tās darbināšanai nepieciešama 3200 kW jauda - ar tādu pietiktu 200 privātmājām.

Lai arī lidošanas ainu filmēšana aizņēma tikai 3 dienas, treniņi tām Warner Brothers studijā Londonā ilga gandrīz gadu. Holivudas kino zvaigznes galvenais lidošanas treneris bija Aerodium lidotājs Ēriks Osmanis, kurš atzīst, ka: «Strādāt ar Tomu Krūzu bija liels pagodinājums! Treniņu plānošana bija izaicinošs uzdevums, lai tie būtu maksimāli efektīvi un pēc iespējas īsāki, saistībā ar Toma aizņemto grafiku. Katra minūte bija svarīga un mēs to nevarējām izniekot. Toms ir cilvēks, kurš daudz un smagi strādā pie tā, lai kaut ko sasniegtu. Lidošanu viņš apguva ātri, kā rezultātā bijām spējīgi horeogrāfijā ielikt sarežģītākus lidošanas manevrus un trikus».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc Latvijas dalības Pasaules EXPO izstādē Šanhajā, Ķīnā, Latvijas paviljona veidotāji SIA Aerodium saņēmuši sadarbības piedāvājumus no dažādiem Ķīnas reģioniem. Šobrīd pirmā vienošanās par SIA Aerodium vertikālā vēja tuneļa uzstādīšanu panākta ar pasaulē pazīstamo Šaoliņas mūku templi, liecina kompānijas sniegtā informācija medijiem.

SIA Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns norāda, ka sadarbība ar Šaoliņas mūku templi palīdzēs veidot Latvijas atpazīstamību Ķīnā un nākotnē ļaus izvērst plašāku darbību, piedāvājot arī citus ķīniešiem interesantus Latvijas produktus.

«Ķīnā interese par Latviju pieaug un tāpēc ir svarīgi šobrīd nostiprināt iegūto pozitīvo atpazīstamību ar praktiskiem soļiem ekonomiskās sadarbības veicināšanā,» piebilst I. Beitāns.

Kā vēstīts, laikraksta Dienas bizness žurnāliste Ieva Mārtiņa, kura apmeklēja Latvijas paviljonu Ķīnā, rakstīja, ka Aerodium vēja tunelis, kurā puiši un arī meitenes no Latvijas sešus mēnešus ik dienu ar dažādiem trikiem pārsteidza vairāk nekā miljonu ķīniešu, Latvijas vārda, latviešu pazīstamībai ir devis labu grūdienu. Triku meistari atklājuši, ka cilvēki Ķīnā viņus pazīst kā «lidojošos cilvēkus».

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

FOTO, VIDEO: Aerodium atver pasaulē pirmo lidošanas amfiteātri Ķīnā

Zane Atlāce - Bistere, 30.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aerodium sadarbībā ar Ķīnas investoriem atvēris pasaulē pirmo lidošanas amfiteātri, kas paredzēts pastāvīgu šovu un klientu apkalpošanas nodrošināšanai, informē uzņēmumā.

Vēja tunelis Flying Dream atrodas svēto kalnu SongShan vidū, netālu no pasaulslavenā Šaolinas klostera Ķīnā.

Katru dienu klienti varēs gan vērot lidošanas un kung fu šovu, gan arī paši piedzīvot īstu lidojumu. «Tā kā vēja tunelis atrodas netālu no Šaolinas klostera, kurā mūki jau gadu simtiem ir mēģinājuši izzināt levitāciju, tad arī šova galvenā ideja ir parādīt lidošanas attīstību no dzenbudisma rašanās līdz šim brīdim. Šovā sākotnēji iesaistīti vairāk kā 200 kung-fu meistari, dejotāji, dziedātāji un, protams, lidošanas akrobāti, kuri lido līdz pat 15 metru augstumam, » atklāj projekta vadītāja Līga Gablika.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Aerodium tuneļa pircējiem transporta pakalpojumi maksātu pusmiljonu eiro

Līva Melbārzde, 26.11.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aerodium par tuneļa demontāžu Šanhajā, tā pārvešanu, uzstādīšanu jaunajā vietā un cilvēku apmācību gribot ievērojamu summu – ap 400 tūkst. eiro.

Tāda informācija izskanēja Latvijas Radio, piebilstot, ka šāds obligātais maksājums vēja tuneļa ražotājam samazinās izsoles cenu, līdz ar to valsts no pārdošanas neiegūs maksimāli iespējamo summu. Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce Db.lv apstiprināja šādu Aerodium prasību, tomēr viņš uzsvēra, ka pircējam nebūt nav obligāti izvēlēties tieši Aerodium tuneļa montāžas pakalpojumus, jo pasaulē esot vismaz 10 uzņēmumu, kas nodarbojas ar vēja tuneļiem un varot sniegt šāda veida pakalpojumus.

Aerodium pārstāvis Ansis Egle Db.lv norādīja, ka nekādu konkrētu summu vēl par to, cik izmaksās vēja tuneļa demontāža, pārvešana un uzstādīšana vēl nevar minēt, jo tas atkarīgs no tā, kas tuneli iegādāsies un uz kurieni tas būs jāved, līdz ar to visas runas par aptuveni pusmiljonu eiro lielajām papildu izmaksām tuneļa pircējam esot no gaisa grābtas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc Expo 2010 beigām SIA Aerodium plāno atvērt Šanhajā biroju ar mērķi izvērst darbību Ķīnā un Āzijā. Lēmuma pamatā esot milzīgā interese gan par vēja tuneļiem, gan par Latvijas ražojumiem kopumā izstādē Expo 2010.

«Algojot vietējos profesionāļus, esam radījuši biznesa struktūru, kuras mērķis ir attīstīt uzņēmuma darbību Āzijā. Mūsu pieredze un šī struktūra, domājams, var kļūt par labu atbalsta punktu arī citiem Latvijas uzņēmumiem, kas plāno uzsākt Ķīnas un Āzijas tirgus apgūšanu,» informē SIA Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns. Kopš Latvijas paviljona atvēršanas pasaules Expo izstādē, SIA Aerodium esot saņēmis priekšlikumus no dažādām Ķīnas pilsētām sadarboties gan vertikālā vēja tuneļu jomā, gan Latvijas preču eksportā uz Ķīnu. Līdz šim Aerodium vadība jau tikusies ar SONY music un Ķīnas NBA vadību, gan arī ar dažādu pilsētu vadību un ietekmīgiem uzņēmējiem, kas visi esot izrādījuši nopietnu interesi par turpmāko sadarbību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Aerodium «lidojis» arī Meksikā

Elīna Pankovska, 16.09.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aerodium vēja tuneļa lidotāji ar savu priekšnesumu uzstājušies Meksikas galvaspilsētā Mehiko par godu Republikas dibināšanas 200 gadadienai.

Aerodium vertikālā vēja tuneļu lidotāji izmantoja Latvijā radītu vēja tuneļa tehnoloģiju, kas tiek demonstrēta arī Pasaules EXPO izstādē Šanhajā.

«Es ceru, ka tas kārtējo reizi pierāda latviešu potenciālu un eksportspēju augstākajā līmenī pasaulē un dod iedvesmu attīstīt inovatīvu uzņēmējdarbību arī citiem. Meksikas divsitmgades svinības ir ievērojams notikums, kurš noteikti dos iespēju izvērst mūsu darbību Amerikas kontinentā,» uzsvēra SIA Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns.

Priekšnesumu vēroja arī Meksikas prezidents Felipe Calderon un citas amatpersonas, kā arī ārvalstu viesi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aerodium lidotājs Kaspars Rums Itālijā uzstādījis Ginesa rekordu, minūtes laikā vēja tunelī veicot visvairāk triku. Rekords tika veikts World Guiness Records Itālijas šova ietvaros un translēts Channel 5 skatītākajā laikā, informē Aerodium.

Ginesa rekorda titula ieguvējs K. Rums stāsta, ka sākumā šķitis – izredzes uzvarēt ir mazas, jo viņa lielākais konkurents bijis viens no labākajiem lidotājiem, kurus viņš pazīst – Guntis Šefers. «Cīņa bija ļoti sīva un rezultātā apsteidzu viņu tikai par vienu salto,» sacījis K. Rums.

Gandarījumu par K. Ruma un G. Šefera sasniegumu pauda Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns, norādot, ka uzņēmuma klientiem patīk, ja viņus lidinājuši instruktori ar aizraujošiem stāstiem par saviem sasniegumiem un tituliem.

Rekorda uzstādīšanu sarežģītāku darījis fakts, ka tas tika paveikts uz Mini tuneļa, kura plūsmas diametrs ir krietni mazāks par cilvēka augumu, tāpēc lidotājam jābūt īpaši izveicīgam, lai spētu šādā plūsmā ilgstoši noturēties, skaidro Aerodium.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Dalībai EXPO no budžeta piešķir vēl 86 tūkst. Ls

Guna Gleizde, 21.09.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīrusi 86 tūkst. Ls Latvijas Nacionālās dienas organizēšanai izstādē World EXPO, kas notiek Ķīnā.

Latvijas diena plānota pēc mēneša, 21. oktobrī.

Naudas šim mērķim nepietiek, jo Rīgas Brīvosta joprojām nav valsts budžetā ieskaitījusi 0,5 milj. Ls, lai gan brīvostas valde līdzekļu piešķiršanu ir apstiprinājusi jau pirms vairākiem mēnešiem.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) DB sacīja, ka kavēšanās no Rīgas brīvostas puses saistīta ar to, ka tās pārvaldnieks Leonīds Loginovs šo lēmumu joprojām nav parakstījis. Lai gan L.Loginovs esot sasirdzis, A.Kampars tuvākajā laikā grasās ar viņu tikties, lai argumentētu 0,5 milj. Ls nepieciešamību.

Pēc naudas pārveduma saņemšanas no Rīgas brīvostas, balsts budžetā tikšot kompensēti papildus piešķirtie līdzekļi, sacīja premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par godu sešu gadu darbībai Latvijā vertikālā vēja tuneļa radītāji Aerodium sadarbībā ar sulu un ūdens ražotāju Gutta laiduši klajā negāzētu ūdeni Happy up.

Aerodium pārstāvis Ansis Egle DB pastāstīja, ka galīgā investīciju summa vēl nav aprēķināta, un uz produktu viņi raugās kā papildus iespēju popularizēt ideju par to, kā cilvēkiem būt laimīgiem. Tādējādi tirgus daļas iekarošana esot sekundāra. Produkta tapšanas process ildzis mazliet vairāk par sešiem mēnešiem.

Uzņēmumu sadarbība uzsākta World Expo 2010 izstādē Šanhajā. Sadarbība tiek veiksmīgi turpināta ar kopīgas produktu līnijas izveidi. Pirmais šīs līnijas produkts ir dzeramais ūdens, taču jau drīzumā sabiedrība tiks iepazīstināta arī ar citiem.

Ivars Beitāns, Aerodium valdes priekšsēdētājs norāda, ka iesākto sadarbību ar NP Foods redz kā veiksmīgu, jo arī viens no uzņēmumu Laima un Gutta produktu mērķiem ir darīt cilvēkus laimīgus. Produktu sērija Happy up tiks izplatīta arī citās valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investējot pusmiljonu eiro, darbu uzsācis jauns piedzīvojumu parks bērniem un aktīviem vecākiem "Adventures zone".

Jauno piedzīvojumu parku, kas izvietots tirdzniecības parkā "Alfa", ir projektējuši "Aerodium" inženieri – komanda, kura 2018. gadā Toma Krūza filmas vajadzībām uzbūvēja lielāko vēja tuneli pasaulē.

"Adventures zone" ir jauna koncepta aktīvās atpūtas un izklaides piedzīvojumu parks bērniem un viņu vecākiem, kas vienuviet 700 kvadrātmetru platībā, divos stāvos ļauj izmēģināt spēkus dažādās aktivitātēs.

Tajā pieejama "Nindzju" šķēršļu josla, kāpšana pa māju fasādēm un klinšu sienām, četru stāvu labirinti, batuti un tīklu parks, caurspīdīgs tilts septiņu metru augstumā un attīstošas spēles.

"Man pašam ir trīs bērni, un es kopā ar viņiem regulāri apmeklēju visdažādākos rotaļu laukumus. Kā jebkurš vecāks, gribu, lai bērni rotaļās attīstās un izaug sportiski, kreatīvi un gudri. Redzēju, ka Latvijā rotaļu laukumu līmenis diemžēl ne vienmēr ir apmierinošā kvalitātē, kā arī piedāvājuma dažādības ziņā mums vēl ir krietni, kur augt. Tā arī radās doma atvest uz Rīgu labāko, ko esmu redzējis pasaulē. Esot kopā ar bērniem, man ir vēlēšanās aktīvi līdzdarboties, tādējādi gūstot gan fizisku nodarbi sev, gan kopīgu piedzīvojumu ar bērniem. Tieši tas tagad ir iespējams "Adventures zone". Mums ir svarīga arī augstākā līmeņa drošība, laukuma higiēna un serviss. Gribējās radīt augstāko kvalitāti rotaļu laukumu segmentā. Ceru, ka to pamanīs un novērtēs arī citi vecāki," stāsta jaunā parka idejas autors un izveidotājs, "Aerodium" līdzīpašnieks Ivars Beitāns.

Komentāri

Pievienot komentāru