Ar Altum atbalstu cer sākt formu ražošanu

2012. gada 22. augusts plkst. 8:20
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Liepājā jauns uzņēmums gatavojas sākt eksportspējīgu metālliešanas modeļu formu ražošanu.

Jaundibinātais uzņēmums SIA AR Module Factory gatavos lējumu formas, pēc kurām ir liels pieprasījums ne tikai Baltijā, bet arī Ziemeļvalstīs. «Šādas formas Hidrolats ČL vajadzībām līdz šim pasūtījām galdniecībā, taču tirgus pētījumi rāda, ka tā varētu būt patstāvīga, eksportspējīga prece ar augstu pievienoto vērtību,» uzņēmuma izveidi pamato SIA Hidrolats ČL komercdirektors, jaunā uzņēmuma īpašnieks Ainis Pujēns.

AR Module Factory plāno ražot metāla liešanas modeļus, veidņus, formas un palīgierīces no plastikāta, koka, alumīnija vai epoksīdsveķiem ar augstu precizitāti. Jaunais uzņēmums sācis darbību, noslēdzot telpu nomas līgumu un līgumu ar SIA AB Galdnieks par ražošanas iekārtu un instrumentu izmantošanu.

Lai jaunais uzņēmums varētu pilnvērtīgi uzsākt savu darbību, nepieciešams ieguldīt 21 tūkstošus latu pamatlīdzekļu iegādē un apgrozāmajos līdzekļos. No šīs summas 15 tūkstošus latu jeb 70% veido no programmas Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai (Altum) aizdevuma veidā piesaistītie līdzekļi, bet atlikušie 6000 lati jeb 30% ir līdzfinansējums un uzņēmuma īpašnieka veiktie ieguldījumi.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām