Ar bezkontakta karti bez PIN koda turpmāk varēs maksāt līdz 25 eiro

2018. gada 20. aprīlis plkst. 14:46
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Kopš aprīļa vidus ir paaugstināts bezkontakta maksājumu limits un patlaban, neievadot PIN kodu, iespējams norēķināties līdz 25 eiro, līdzšinējo 10 eiro vietā.

Kā stāsta Renārs Rūsis, Swedbank Privātpersonu pārvaldes vadītājs, jau pagājušajā gadā Swedbank aptauju dati liecināja, ka limita palielinājumu no līdzšinējiem 10 eiro vēlētos lielākā daļa karšu lietotāju. Bankas statistika rāda, ka patlaban 45% visu bezkontakta karšu īpašnieki to izmanto, karti tikai nopīkstinot, nevis ievadot PIN kodu.

Patlaban Swedbank klienti ikdienā izmanto jau gandrīz 260 tūkstošus bezkontakta karšu, un decembrī vien bez PIN koda ievadīšanas veikti 860 000 maksājumu. Turklāt jau 60% no Swedbank izdotajiem POS termināļiem ir pielāgoti bezkontakta maksājumiem. Arī kopumā vietu skaits Latvijā, kur karti var tikai nopīkstināt, pastāvīgi pieaug – pērn jau 40% no visām Latvijas karšu norēķinu vietām jeb gandrīz 18 000.

Bezkontakta karšu norēķini nu jau kļuvuši tikpat ierasti kā e-talona lietošana, un redzams, ka klienti ir gatavi arī nākamajam bezkontakta norēķinu solim – maksājumiem ar viedtālruni, uzsver R. Rūsis. Bezkontakta mobilos maksājumus saviem klientiem banka piedāvās jau tuvākajā nākotnē, iesaistot klientus arī kopējā mobilās lietotnes attīstībā. Mobilo norēķinu iespējas Swedbank ieviesīs visās trīs Baltijas valstīs vienlaikus.

POS termināļu īpašniekiem - tirgotājiem nekas speciāli nav jādara limita palielināšanai, ja ierīce jau ir pielāgota bezkontakta maksājumiem, skaidro R. Rūsis.

Dalies ar šo rakstu