Ar iepirkumu rezolūciju rada haosu

2012. gada 22. oktobris plkst. 8:05
Autors: Zanda Zablovska
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pagaidām par valsts iepirkumu virs viena miljona latu saskaņošanu neskaidrības ir gan valsts, gan privātajos uzņēmumos, sarunas gaidāmas arī koalīcijā.

Lai pēc bēdīgās pieredzes ar AS Pasažieru vilciens jauno vilcienu un fotoradaru konkursiem nākotnē novērstu valsts interesēm neizdevīgu līgumu noslēgšanu, procesā paredzēts iesaistīt Finanšu ministriju (FM), Tieslietu ministriju (TM) un Valsts kanceleju. Nozīmīgāko iepirkumu tehniskās specifikācijas tiks skatītas valdībā, paredz Ministru prezidenta izdotā rezolūcija. Svarīgākie faktori, kas valsts uzņēmumiem un iestādēm jāņem vērā, lai noteiktu, vai uz to iepirkumiem rezolūcija attiecas, ir darījuma summa (virs 1 miljona latu), tiešas vai netiešas saistības valstij un tas, vai iesaistīti Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļi.

Vairāki no lielajiem valsts uzņēmumiem, tostarp AS Latvenergo, pagaidām rezolūcijas ietekmi nevērtē, skaidrojot, ka gaida paskaidrojumus no Valsts kancelejas. «Šīs rezolūcijas rezultātā tiks negatīvi ietekmēta savlaicīga iepirkumu procesa organizēšana lidostā un tādējādi arī attīstības projektu īstenošana, īpaši Eiropas fondu, kas var netikt realizēti noteiktajos termiņos,» savukārt uzsver lidostā.

Arī Latvijas valsts ceļi (LVC) nav skaidra rezolūcijas «īstenošana dzīvē» un ietekme uz uzņēmumu. LVC vērtībā virs 1 milj. latu šogad ir vairāk nekā 20 līgumu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām