Ar ko pašlaik nodarbojas bijušais Rīgas mērs Bojārs?

2016. gada 26. aprīlis plkst. 9:03
Autors: Sandris Točs - speciāli DB
Dalies ar šo rakstu

Ambīcijas nekustamo īpašumu jomā bijušais Rīgas mērs Gundars Bojārs nomainījis pret lieliem plāniem upeņu biznesā, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Fragments no intervijas:

Ar ko pašlaik nodarbojas bijušais Rīgas mērs?

Dzīvoju Ādažos un palīdzu attīstīt sievas uzņēmējdarbību lauksaimniecības jomā. Izlasīju priecīgu ziņu oficiālajā statistikā – mūsu saimniecība ir piektais lielākais upeņu audzētājs Latvijā pēc deklarētajām platībām. Mums tas ir tikai otrais gads upeņu jomā, pats sākums. Plāni ir lieli un ambiciozi. Atkarīgi no daudziem faktoriem – pieejamās zemes, pieejamajiem resursiem, kā attīstīsies Lauku atbalsta dienestam iesniegtie projekti. Sākām ar piemājas saimniecību, bija trīs hektāri Ādažu novadā. To apstādījām ar smiltsērkšķiem. Plānojam stādīt vēl.

Kā nonācāt līdz upenēm?

Šis solis bija saistīts ar izbrīnu, kāpēc lauksaimniecības zemes Ādažu novadā stāv tukšas. Man tas liekas nepareizi. Pilnībā iznīcināts ir kādreiz slavenais govju komplekss Briljanti. Pļavas netiek apkoptas, citādi izmantotas. Atcerējos savu bērnību, kad daudz laika pavadījām augļu dārzos. Turklāt man kā mežsaimniekam ir sapratne par kokiem un krūmiem. Izvēlējos kultūras, kuras neposta meža dzīvnieki. Sākām ar smiltsērkšķiem, uztaisījām vienu projektiņu «līderprogrammā», tas aizgāja veiksmīgi. Iegādājāmies kopšanas tehniku, arī uz Lauku atbalsta dienesta programmām. Šogad vēl ir divi projekti. Paralēli ar kādu draugu, viņš gan ir vairāk finanšu investors, attīstām upeņu projektu un esam sertificējušies kā bioloģiskā saimniecība. Šobrīd gan ir pārejas periods, jo tikai trešajā gadā produkcija var tikt uzskatīta par bioloģisko. Un tagad esam iestādījuši kopā 10,26 hektārus upeņu. Šogad kopsim vēl 40 hektārus ar mērķi stādīt rudenī un nākamā gada pavasarī.

Visu interviju Rīgas centrā bizness tiek iznīcināts lasiet 26. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu