Ar kriminālām aprindām saistītas personas mēģinājušas provocēt Baltic International Bank uz nelikumīgām operācijām

2016. gada 16. maijs plkst. 15:38
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

AS Baltic International Bank ir vērsusies Latvijas tiesībsargājošas institūcijās ar iesniegumu par iespējamiem draudiem izkrāpt no bankas naudu un graut bankas reputāciju, informē bankas pārstāvji.

Pēc bankas rīcībā esošās informācijas, ir iespējams, ka personas, kas saistītas ar ārvalstu kriminālajām aprindām saziņā ar atsevišķām personām no Latvijas tiesībsargājošām institūcijām, mēģinājušas veikt nelikumīgas naudas operācijas, izkrāpt naudu un graut bankas reputāciju.

Pēdējā mēneša laikā pie bankas atbildīgajiem darbiniekiem vairākkārt ir vērsušās svešas personas, kuras, piedāvājot atlīdzību, ir centušās iegūt ar Kredītiestāžu likuma 61. panta aizsargātu informāciju par bankas klientiem. Personas, kas saistītas ar ārvalstu kriminālām aprindām, pēc bankas informācijas, mēģinājušas radīt riskus bankas reputācijai un mēģinājušas provocēt banku uz nelikumīgām finansiālām operācijām, teikts bankas paziņojumā.

Pateicoties bankā esošajai iekšējās kontroles sistēmai, banka spēj identificēt riskus un iespējamos draudus klientu, bankas un valsts reputācijai. Šajā situācijā banka ir novērsusi trešo pušu iespējamo noziedzīgo rīcību. Banka par šādiem riskiem nekavējoties ziņo uzraugošajām un tiesībsargājošajām institūcijām, kuru kompetencē ir tālāk izvērtēt nodarījumu kriminālpārkāpuma sastāvu un atbilstoši reaģēt.

Pēc informācijas saņemšanas par draudiem radīt bankai reputācijas riskus, banka lūgusi veikt objektīvu un neatkarīgu izmeklēšanu.
 

Dalies ar šo rakstu