Citas ziņas

Ar Latvijas prasmēm cer uz Vācijas algām

Elīna Pankovska, 07.02.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācijas un Austrijas darba tirgus atvēršanu Latvijā gaida ar cerībām. Latvijā bezdarba līmenis ir augsts, tāpēc daudziem došanās uz citu valsti joprojām būs vienīgā iespēja, kā tikt pie ienākumiem, raksta Neatkarīgā.

Latvijas iedzīvotāji šobrīd bez ierobežojumiem var doties strādāt uz gandrīz jebkuru Eiropas Savienības (ES) valsti. Līdz ar Latvijas iestāšanos ES darba tirgu jaunajām dalībvalstīm, tajā skaitā Latvijai, pilnībā atvēra Īrija, Lielbritānija, Zviedrija. Pēc tam pakāpeniski to izdarīja arī citas ES valstis. Vienīgi Vācija un Austrija izmantoja maksimālo iespēju darba tirgus aizsardzībai – tās savu darba tirgu atvērs šā gada 1. maijā.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīcībā esošā informācija liecinot, ka visvilinošākais darba tirgus Latvijas iedzīvotājiem līdz šim šķitis Lielbritānijā, Norvēģijā, Somijā. Aptuveni 11% iedzīvotāju, kuri interesējušies par darba iespējām ārpus Latvijas, vēlējās doties strādāt uz Vāciju.

NVA EURES tīkla menedžere Inga Gerasimova laikrakstam atzina, ka interese par darba iespējām Vācijā ir pastiprinājusies jau kopš pagājušā gada beigām, īpaši līdz ar sezonas strādnieku vakanču parādīšanos. Savukārt par Austrijas darba tirgu līdz šim ir bijusi visai maza interese.

Vācijā šobrīd trūkstot inženieru, IT speciālistu, medicīnas darbinieku, bet celtniecības jomā vajadzīgi augsti kvalificēti darbinieki. Bez vācu valodas prasmes šajās valstīs neesot cerību atrast labi apmaksātu darbu.

SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis esot optimistiski noskaņots. Viņš Neatkarīgajai stāstījis, ka Vācija sasniegusi zemāko bezdarba līmeni kopš 1992.gada un ekonomika turpina attīstīties. Rezultātā vācu bizness būs ieinteresēts darbaspēka piesaistē. Par plānoto darbinieku skaita palielināšanu, kas mērāms tūkstošos, ziņo Porsche, Volkswagen un citi rūpnieciskie giganti.

Arī Nordea bankas vecākais ekonomists Andris Strazds atzinis, ka Vācijā vakances ir salīdzinoši plašā nozaru spektrā, pieprasīti ir dažādu nozaru biroja darbinieki, elektriķi, remontatslēdznieki, šoferi un pat pārdevēji. Pieprasīti esot kvalificēti darbinieki ar pieredzi un vairākumā gadījumu ar ļoti labām vācu valodas zināšanām. Tāpat jāņem vērā, ka, Vācijai pilnībā atverot darba tirgu, arī konkurence tās darba tirgū vēl vairāk pieaugšot.

Potenciālajam darba meklētājam no Latvijas būšot jākonkurē ar darba meklētājiem no tādām iedzīvotāju skaita ziņā lielām valstīm kā Polija vai Rumānija, atzīmējis A. Strazds.

Komentāri

Pievienot komentāru