Ražošana

ArLatvijas zeltu cer veicināt vietējo ražotāju attīstību

Gunta Kursiša, 18.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai arī Latvijai ir svarīgi jebkuri uzņēmumi, kas te darbojas, šā brīža ekonomiskās situācijas kontekstā īpaša uzmanība jāpievērš tiem uzņēmumiem, kas ražo un rada pievienoto vērtību Latvijai, norādīts Latvijas Uzņēmējdarbības Attīstības centra (LUAC) paziņojumā par programmas vietējo ražošanas kompāniju uzņēmumiem - Latvijas zelts - turpināšanu.

Programmas Latvijas zelts pirmajā etapā tiks uzņemti ne vairāk kā simts uzņēmumi, kuru attīstības veicināšanas programma noritēs sešu mēnešu garumā ar iespēju sadarbības programmas termiņu pagarināt nākotnē. Pēc pirmā perioda beigām notiks aktivitāšu efektivitātes un rezultātu analīze, skaidro projekta pārstāvji.

Izvēloties uzņēmumus, priekšroka būs «tām kompānijām, kas vēlas attīstīties, piedzīvot izaugsmi, kļūt lielākas, paplašināt tirgu», pauž programmas pārstāvji.

Paziņojumā par programmas turpināšanos LUAC pārstāvji norāda, ka «ļoti gaidīti ir uzņēmumi no reģioniem».

LUAC piedāvātās aktivitātes nenotiks pilnībā bez pašu uzņēmumu finansiālas līdzdalības. «Tās prasīs laiku, cilvēku resursus un arī finansiālus līdzekļus, tomēr ne tādā apmērā, kā darbojoties individuāli,» norāda LUAC pārstāvji.

Paredzēts, ka uzņēmumiem sniegtais atbalsts būs saistīts ar tirgzinības aktivitātēm, ietverot palīdzību pie stratēģiskiem lēmumiem, jaunu produktu attīstības, pārdošanas kanālu paplašināšanu, inovatīvu risinājumu ieviešanu, zīmološanu u.c. Tāpat uzņēmumam tiks nodrošinātas konsultācijas izmaksu un nodokļu optimizācijā, eksporta tirgus apgūšanā, kā arī tirgus izpētes jomā un citās uzņēmuma darbību ietekmējošās sfērās, kas konkrētajam uzņēmumam būs aktuālas.

Komentāri

Pievienot komentāru