Ar LDDK un ESF atbalstu izvērtēti riski gandrīz 100 000 darba vietās

2011. gada 18. maijs plkst. 17:30
Autors: Edmunds Jansons - speciāli Db
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Nepilnu divu gadu laikā, kopš Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) uzņēmumiem bez maksas sniedz darba vides risku izvērtējumu un rekomendācijas , lai darba vide būtu iespējami drošāka, šādas pārbaudes ir veiktas teju 100 000 darba vietās vairāk nekā 1450 uzņēmumos visā Latvijā.

Šāda iespēja Latvijas uzņēmumiem tika piedāvāta Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta «Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos», ietvaros.
Visaktīvākie darba devēji bijuši Rīgas reģionā, kur riski novērtēti 49 046 darba vietās, Kurzemē - 15 337, Zemgalē - 11 199, savukārt Latgalē - 14 210 un Vidzemē - 9444 darba vietās.

Darba vietās tika noteikti kaitīgie faktori, kas var ietekmēt nodarbināto drošību vai veselību, veikti trokšņa, vibrācijas, apgaismojuma un mikroklimata mērījumi.
Eksperti sagatavojuši veicamo pasākumu plānu drošas, normatīvo aktu prasībām atbilstošas un veselībai nekaitīgas darba vides izveidei.

«Projekta ietvaros speciālists palīdzēja pārbaudīt un sakārtot dokumentāciju, veica pilnīgu iekārtu un telpu pārbaudi, organizēto apmācību laikā sniedza padomus, kādas prasības turpmāk būtu jāievēro. Ja tas viss uzņēmumam pašam būtu jāapmaksā, risku novērtēšana mums izmaksātu aptuveni 1000 latu», komentē Veronika Dombrovska, SIA "Līvānu kūdras fabrika" darba aizsardzības speciāliste.

Neskatoties uz to, ka bezmaksas risku novērtēšanas programma ir noslēgusies, LDDK uzņēmumiem piedāvās elektronisku risku pašnovērtēšanas sistēmu, kas ļaus uzņēmuma vadībai un darba aizsardzības speciālistiem konstatēt, vai uzņēmumā ir pietiekami droša darba vide, vai arī nepieciešami uzlabojumi.

«Elektroniskā risku vērtēšanas sistēma sniegs rekomendācijas atbilstoši uzņēmuma novērtētajiem riskiem, kas palīdzēs izstrādāt vienkāršu darba aizsardzības pasākumu plānu. Sistēma ļaus ietaupīt līdzekļus, laika resursus un cels kvalitāti darba risku novēršanas pasākumu plānu izstrādē un ieviešanā,» informē projekta vadītāja Marija Simonova
LDDK jau kopš 2008.gada īsteno dažādas aktivitātes, lai paaugstinātu darba devēju izpratnes līmeni par darba aizsardzības un darba tiesību jautājumiem, tostarp

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām