Ar pieprasījuma trūkumu vairāk saskaras mazie rūpniecības uzņēmumi

2011. gada 06. jūnijs plkst. 16:22
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Nepietiekams pieprasījums ir ražošanu ierobežojošs faktors 53% Latvijas mazo apstrādes rūpniecības uzņēmumu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes datu bāžu informācija.

Kopumā nepietiekamu pieprasījumu kā ražošanu ierobežojošu faktoru Centrālās statistikas pārvaldes apsekojumā šā gada aprīlī minējuši 52% aptaujāto Latvijas apstrādes rūpniecības uzņēmumu.

Vismazāk tas skāris lielos uzņēmumus, kur šo faktoru kā ierobežojumu ražošanas izaugsmei minējis 41% aptaujāto uzņēmēju, savukārt vidējo uzņēmumu grupā šis rādītājs ir 53%.

Tikmēr finansiālas grūtības kā šķērsli izaugsmei minējuši 28% apstrādes rūpniecības uzņēmumu. Seviški aktūti tas ir mazajiem tirgus dalībniekiem, kur šis rādītājs ir teju trīs reizes augstāks nekā lielo uzņēmumu grupā. Proti, finansiālās grūtības kā ierobežojošu faktoru minējuši 35% amzo apstrādes rūpniecības uzņēmumu, kamēr lielo uzņēmumu grupā šis rādītājs ir1%, savukārt vidējiem uzņēmumiem – 23%.

Tikmēr darbaspēka trūkums ir škietami mazs šķērslis ražošanas izaugsmei. To kā ierobežojošu faktoru kopumā minējuši 4% uzņēmēju. Interesanti, ka šeit situācija ir labvēlīgāka tieši mazajiem uzņēmumiem, kur darbaspēka trūkuma dēļ ražošanas izaugsme šķērslis ir tikai diviem procentiem apstrādes rūpniecībā nodarbināto uzņēmējsabiedrību.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām