Ar programmatūras palīdzību grasās paredzēt nākotni

2013. gada 04. februāris plkst. 16:55
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Zinātnieki izstrādājuši programmatūru, ar kuras palīdzību cerēts prognozēt nākotnes notikumus, piemēram, slimību uzliesmojumus, raksta BBC.

Programmatūras izstrādātāji fokusējušies uz dumpju un nemieru, slimību uzliesmojumu un epidēmiju paredzēšanu, un pašlaik prognožu precizitāte ir no 70% līdz 90%.

Lai paredzētu nākotni, programmatūras prototips izmanto medija New York Times un citu portālu, ieskaitot Wikipedia, arhīva materiālu. Savā pētījumā zinātnieki norāda, ka, analizējot ziņu virsrakstu saturu, iespējams redzēt likumsakarības starp sausumu un vētrām noteiktās Āfrikas daļās un holeras uzliesmojumu. Piemēram, 1973. gadā New York Times vēstīja par sausumu Bangladešā un 1974. gadā parādījās ziņas par  holeras epidēmiju. «Par iespējamu holeras uzliesmojumu varēja brīdināt jau gadu pirms tā iestāšanās,» raksta Ēriks Horvics (Eric Horvitz), Microsoft Research direktors, un Technion-Israel Institute of Technology doktorantūras studenteKira Radinska (Kira Radinsky).

Projekts tapis, sadarbojoties Microsoft Research un Izraēlas Tehnoloģiju institūtu (Technion-Israel Institute of Technology).

Dalies ar šo rakstu