Ar Rīgas pašvaldības konkursu neapmierināto skaits aug

2010. gada 19. augusts plkst. 15:48
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Sūdzību saistībā ar konkursu Par Rīgas pilsētas pašvaldības kontu apkalpošanu Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) iesniegusi ne tikai SEB banka, bet arī DnB NORD Banka, liecina gan biroja interneta vietnē publicētā, gan DnB NORD Bankas sniegtā informācija.

Kā informēja DnB NORD Bankā, kredītiestāde ir saņēmusi konkursa iepirkumu komisijas lēmumu, kurā noraidīts tās pieteikums konkursam par Rīgas pilsētas pašvaldības kontu apkalpošanu. Pēc šī lēmuma izvērtēšanas DnB NORD Banka IUB ir iesniegusi iesniegumu par konkursa kandidātu atlases noteikumiem, jo vairāku apsvērumu dēļ tā pieņem, ka ir aizskartas bankas tiesības.

DnB NORD Banka uzskata, ka konkursa kandidātu atlases noteikumi neparedz vienlīdzīgu attieksmi pret visiem konkursa kandidātiem un nenodrošina konkursa kandidātu brīvu konkurenci.

Db.lv jau vēstīja, ka IUB saistībā ar šo pašu konkursu sūdzību iesniedza arī SEB banka. Kredītiestādei ir aizdomas, ka konkurss nav izsludināts uz vienādiem noteikumiem visiem kandidātiem.

Atbildot uz jautājumu, kas tieši SEB banku neapmierina konkursa norisē, bankas pārstāve Agnese Strazda skaidroja: «SEB bankas iesniegtā pretenzija ir dokuments, kurā banka ir norādījusi tos faktus, kas pēc 1. kārtas saņemtā atteikuma un pamatojuma liek vērtēt, ka attiecīgais konkurss nav izsludināts uz vienādiem noteikumiem visiem kandidātiem, kādam no dalībniekiem radot labvēlīgākus nosacījumus, kas varētu ierobežot konkurenci.» Taču - vaicāta minēt šos faktus - A. Strazda vien atbildēja, ka banka nevēlas «celt brēku», tādēļ sīkāku informāciju šobrīd nesniegs.

Saskaņā ar Rīgas domes Finanšu departamentā sniegto informāciju slēgts konkurss Par Rīgas pilsētas pašvaldības kontu apkalpošanu norisinās divos posmos, ko veido kandidātu atlase pirmajā posmā un atlasīto kandidātu uzaicināšana iesniegt piedāvājumus otrajā posmā. Konkurss tiekot rīkots ar mērķi nodrošināt Rīgas pilsētas pašvaldības finanšu līdzekļu efektīvāku izmantošanu un uzlabot naudas plūsmas vadību. Departaments gan neatklāj, cik un kādi dalībnieki konkursā piedalās.

Konkurss šobrīd turpinās, un, kā akcentēja departamentā, «jebkāda sīkāka informācija par konkursu, varētu tikt sniegta pēc lēmuma par iepirkuma līguma noslēgšanu vai iepirkuma procedūras izbeigšanu vai pārtraukšanu».

Rīgas pilsētas pašvaldības kontu apkalpošanu patlaban nodrošina SEB banka un Parex banka.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi