Ar saknēm reģionos

2015. gada 26. februāris plkst. 8:18
Dalies ar šo rakstu

Labāk ir sajust konkurenta plecu, nevis būt vienīgajam veikalam ciemā – tā būtiski uzlabojas uzņēmuma «asinsrite»


SIA Iepirkumu grupa savulaik izveidoja top! un Labais veikalu tīklu, tā īpašnieki, deviņas juridiskās personas. Pašlaik grupas sastāvā ir arī citi partneri, kopā 18 vietējie uzņēmumi, kas ir veikalu īpašnieki. Iepirkumu grupa izveidota, lai top! un Labais veikalu tīkliem sniegtu iepirkuma un mārketinga pakalpojumus, veiktu tirgus izpēti un analīzi, kā arī nodrošinātu centralizētu preču importa un loģistikas pakalpojumus. 


Iepirkumu grupai pēdējos gados ir izdevies kāpināt apgrozījumu, jo tā sākusi attīstīt jaunu darbības virzienu, veicot iepirkumus no ārvalstu ražotājiem un vairumtirgotājiem, tādējādi apejot vidutājus Latvijā. «Iepirkuma grupai pēc būtības nav jāpelna, bet jāatbalsta savi partneri. Tās apgrozījums aug līdz ar partneru attīstības tempiem. Tā nav franšīze, kad lēmumi par visu veikalu attīstību tiek pieņemti centralizēti. Visi sēžam pie viena galda un lemjam par kopīgiem attīstības jautājumiem, bet par katra veikala izaugsmi gādā katrs partneris pats. Protams, ir standarti, kas visiem ir jāievēro, bet tas nenozīmē, ka partneri, kas atrodas dažādās Latvijas vietās, nevar pieņemt lēmumus par elementāriem iepirkuma jautājumiem,» darbību raksturo Iepirkumu grupas līdzīpašnieks, a/s Diāna (viena no grupas partnerēm) īpašnieks Edvīns Bergmanis. SIA Iepirkumu grupa pēdējo piecu gadu darbības rezultāti ļāvuši tai ierindoties DB un Lursoft veidotajā Gazeļu sarakstā. 


Izplešas reģionos


Patlaban top! pārtikas veikalu tīklā ir 208 veikali. Pieci no tiem atrodas Rīgā, bet pārējie – citviet, tostarp mazpilsētās un ciemos. Savukārt zemo cenu veikalu – noliktavu tīklam Labais ir 16 veikali lielākajās reģionālajās pilsētās. «Mēs neesam sabijušies no Rīgas, esam radušies reģionos. Visi uzņēmuma īpašnieki nāk no reģioniem (Liepājas, Ventspils, Tukuma, Valmieras, Smiltenes u.c.), izņemot vienu, kas pārnāca no Elvi grupas un strādā Rīgā,» atzīst E. Bergmanis.


Visu rakstu Ar saknēm reģionos lasiet 26. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu