Ar vienu bāku šķērso Apvienoto Karalisti

2007. gada 17. oktobris plkst. 12:41
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Nissan veikusi sava jaunā auto popularizēšanas akciju, kuras laikā mēģināja ar vienu pilnu degvielas bāku, ne reizi neuzpildoties, šķērsot visu Apvienotās Karalistes teritoriju, Db.lv informēja Nissan Nordic Europe reģionālais vadītājs Baltijas valstīs Margus Mikk.

To ka tas ir iespējams, pierādīja septiņi pārbaudes autobraucēji no Nissan Eiropas Tehniskā centra (NTCE). Viņi uzsāka izmēģinājuma braucienu ar 1,5dCI QASHQAI modeli no Lendsendas (Land’s End), kas atrodas Anglijas dienvidrietumu krastā, līdz Džonogroutsai (John O’Groats) Skotijas ziemeļgalā, ceļā ne reizi neapstājoties uzpildīt degvielu. 25. septembrī plkst. 6.00 no rīta uzsāktā brauciena 1367. kilometrā (867. jūdzē) sasniegtais degvielas patēriņš bija 4,2 litri uz 100 kilometriem (67,35 galoni uz jūdzi) − šis ceļa posms Apvienotajā Karalistē ir populārs automašīnas izturības un ekonomiskuma pārbaudes braucienu maršruts. Kad autovadītāji nākamajā dienā plkst. 17.30 sasniedza finišu, tika konstatēts, ka tvertnē atlikuši septiņi litri degvielas − pilnīgi pietiekami, lai nobrauktu vēl 176 kilometrus (110 jūdzes).

Brauciena maršruts (ja neredzat karti, klikšķinat šeit):


View Larger Map

Brauciena laikā uz jūdzi izlietotie 67,35 galoni degvielas ir ekvivalents 29% ietaupījuma, salīdzinot ar tehniskajās specifikācijās minētajiem 52,3 galoniem uz jūdzi (kombinētā urbānā un ekstra urbānā braukšanas cikla vidējā vērtība). Ja autovadītājs gadā nobrauc 10 000 jūdzes (16 000 km), ņemot vērā pašreizējās degvielas cenas Apvienotajā Karalistē, aptuvenā ietaupītā summa ir £193 (278 eiro). 

Lai nodrošinātu vidējam statistiskajam autovadītājam iespēju atkārtot NTCE ekonomisko braucienu, komanda izmantoja QASHQAI standartmodeli. Uz mazākiem ceļiem ātrums tika samazināts, savukārt uz autostrādēm vidējais pārvietošanās ātrums bija aptuveni 96 km/h (60 jūdzes stundā). Gluži tāpat kā parastos braucienos, automašīnu vadītāji nepieciešamības gadījumā izmantoja kruīza kontroli, priekšējos lukturus un gaisa kondicionēšanu.

Brauciena laikā QASHQAI panāktā vidējā CO2 izmešu vērtība bija 111 g/km (salīdzinājumam – tehniskajās specifikācijās minētā vērtība ir 145 g/km). Lai kompensētu izdalīto CO2 apjomu, NTCE ir paredzējis ieguldīt līdzekļus koku stādīšanas shēmā, kas ietilpst CO2 izmešu izlīdzināšanas aktivitātēs.

Šis ekonomiskais brauciens ietilpst NTCE centienos informēt sabiedrību par ekonomisku pārvietošanos un uzņēmuma vides aizsardzības plāna Nissan Zaļā programma 2010 aktivitātēm. 2006. gada decembrī Nissan sāka īstenot plānu, kura mērķis ir samazināt Nissan izstrādājumu darbības radīto izmešu apjomu visā pasaulē, kā arī mazināt citu izplūdes gāzu emisiju un efektīvāk izmantot otrreizējo pārstrādi.

Eiropai izstrādāto un būvēto QASHQAI Eiropas valstīs sāka pārdot 2007. gada sākumā, un pašlaik ir pārdotas jau vairāk nekā 70 000 automašīnas. Šī automašīna ir pieejama arī Japānā, kur tās nosaukums ir Dualis.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām