Arco Real Estate: decembrī dzīvokļu cena pirmo reizi samazinās

2011. gada 06. janvāris plkst. 11:45
Dalies ar šo rakstu

2010. gada decembrī sērijveida dzīvokļu cenas pirmo reizi 2010.gadā samazinājās –par 0.8%, tā rēķina kompānija Arco Real Estate.

Pēc šīs kompānijas datiem, vidējā cena šādiem dzīvokļiem 2010.gada decembrī bija 609 eiro/m². Tā atgādina, ka 2010.gada pirmajos deviņos mēnešos tirgū bija vērojams patstāvīgs cenu pieaugums, kas rudens pusē apstājās.

Db.lv jau ziņoja, ka pēc Ober Haus Real Estate datiem, sērijveida dzīvokļu vidējā cena pēdējos mēnešos tikpat kā nemainās. Pēc tās datiem, decembrī tā bijusi 565 eiro/m2. Atšķirīgos datus kompānijas jau iepriekš traktējušas ar atšķirībām aprēķinu metodoloģijā.

Arco Real Estate tāpat akcentē, ka dzīvokļu piedāvājums līdz novembrim bija pieaudzis, tad novembrī tas nedaudz samazinājās, bet decembrī fiksēts ievērojams piedāvājumā esošu dzīvokļu skaita kritums – 17,8%. Tas liecina par tirgus aktivitātes mazināšanos, kas skaidrojama ar gada nogali un svētkiem, kā arī ar nedrošību par 2011.gadā plānotajām izmaiņām nodokļu sistēmā un vispārēju pakalpojumu un preču sadārdzināšanos.

Ņemot vērā šos apstākļus, kā arī to, ka cenas kritums 2010.gada nogalē ir pavisam niecīgs, 2011.gada pirmajā ceturksnī nopietnas cenu svārstības nav gaidāmas, izteic prognozi kompānijas speciālisti. Pašlaik dzīvokļu cenām tendence ir stabilizēties.

«Kaut arī samazinājums ir neliels, tā ir likumsakarīga tendence pēdējo mēnešu svārstībām, kad atsevišķos mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas pieauga, atsevišķos – samazinājās, taču kopējās mēneša izmaiņas bija tuvu nullei. Decembrī varam runāt par cenu samazinājumu, jo tas ir novērojams gandrīz visos mikrorajonos,» raksturo Arco Real Estate vērtēšanas nodaļas vadītājs, valdes loceklis Māris Laukalējs.

Kopumā sērijveida dzīvokļu cenas 2010. gadā ir paaugstinājušās vidēji par 16.9%, kas ir mazāk nekā prognozēts (20%).
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām