Arco Real Estate: negatīvās cenu svārstības drīzumā rimsies

2011. gada 02. jūnijs plkst. 7:32
Dalies ar šo rakstu

Kopš gada sākuma sērijveida dzīvokļu vidējā cena Rīgā ir samazinājusies par 2,8%, aprēķinājusi kompānija Arco Real Estate.

Maijā sērijveida dzīvokļu tirgū novērotas cenu izmaiņas – tās pazeminājušās par 0,8%. Cenu kritums ir tāds pats, kāds tas bijis 2010.gada decembrī, informē kompānija. Maijā vidējā cena bija 592 eiro/m². Tajā pašā laikā maija ir nedaudz pieaugušas dzīvokļu cenas Rīgas centrā – par 4%, kā arī cenas jaunajos projektos – par 7%.

Pēc Arco Real Estate vērtējuma, pagājušā gada nogalē un šā gada sākumā vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū samazinājās. Sērijveida dzīvokļu cenu samazinājums katru mēnesi ir pavisam neliels, līdz ar to tas joprojām nav uzskatāms par kādu tirgus virzību, uzskata kompānijas analītiķi.

Joprojām pieaug dzīvokļu piedāvājumu skaits, kas veicina cenu samazinājumu. Tajā pašā laikā joprojām ir labu un kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājumu trūkums. Bieži vien tam par iemeslu ir pārdevēju pašreizējajai tirgus situācijai neadekvāti noteiktās cenas. Pavisam Rīgā dzīvokļu piedāvājumu skaits maijā pieaudzis par 2,7 %, savukārt lielākajos mikrorajonos par 1,8%. Arī Rīgas centrā un Vecrīgā piedāvājumu skaits maijā ir pieaudzis – par 4,3%.

Cilvēki joprojām mājokļu izvēlē ir piesardzīgi un ieņem nogaidošu pozīciju, ņemot vērā līdzšinējo ikdienišķo maksājumu pieaugumu un vispārējo ekonomisko un politisko nestabilitāti. Ņemot vērā līdzšinējās negatīvās cenu svārstības 2011.gada pirmajos mēnešos, visdrīzāk, tās tuvākajā laikā apstāsies un cenas stabilizēsies, prognozē Arco Real Estate.
 

Dalies ar šo rakstu