Arco Real Estate: pēc janvāra datiem mājokļu tirgū nevar spriest par visu gadu

2011. gada 08. februāris plkst. 11:40
Dalies ar šo rakstu

Šā gada janvārī dzīvokļu piedāvājums Rīgā ir palielinājies par aptuveni 9 %, informē kompānija Arco Real Estate, taču tas liecinot vien par piedāvājuma līdzsvarošanos, ņemot vērā ievērojamo piedāvājuma skaita samazināšanos 2010.gada decembrī – par 17,8%.

Pēc šīs kompānijas aprēķiniem janvārī sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā ir samazinājušās vidēji par 0,5%. Vidējā cena bijusi 606 eiro/m². 2010.gada pirmajos deviņos mēnešos bija vērojams pastāvīgs cenu pieaugums, kas oktobrī un novembrī apstājās, un decembrī tika novērots neliels cenu samazinājums.

Līdzīgi kā citus gadus, gada sākumā būtiska aktivitāte un cenu izmaiņas nav prognozējamas. Arī janvārī konstatētais vidējais cenu kritums (0,5%), pēc kompānijas speciālistu domām, ir uzskatāms par maznozīmīgu un neliecina ne par kādām tirgus tendencēm.

Kopš 2010.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājušās vidēji par 16,3%. Vislielākais cenu pieaugums ir novērots Āgenskalnā – 19 %. Savukārt vismazākais pieaugums – Vecmīlgrāvī – 10%.

Apkopojot piedāvājumu skaitu, kompānija secina, ka pagājušā gada nogalē visvairāk dzīvokļus pārdošanai piedāvā Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Ķengaragā. Savukārt mazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā un Zolitūdē. Visos lielākajos mikrorajonos, izņemot Vecmīlgrāvi, piedāvājumu skaits janvārī palielinājās. Lielākais piedāvājuma pieaugums janvārī konstatēts Teikā – par 23,7%, bet Vecmīlgrāvī piedāvājums samazinājās par 4,4%.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām