Arco Real Estate: pieprasījums biroju nomas tirgū sācis samazināties

2011. gada 22. novembris plkst. 10:25
Dalies ar šo rakstu

Kopš šā gada sākuma biroju nomas maksa Rīgā ir palielinājusies par 6 – 8%, sarēķinājusi kompānija Arco Real Estate.

Pašlaik biroju nomas tirgū ir novērojama pieprasījuma samazināšanās un aktivitāte vērtējama kā vidēji zema, raksturo kompānijas komercnodaļas vadītājs Guntis Kanenbergs. Biroju aizpildījums tomēr turpinot pakāpeniski pieaugt.

Rīgas centrālajā daļā sarežģīti nodrošināt nomniekiem nepieciešamās stāvvietas, tādējādi nomnieki bieži izvēlas biroju centrus ārpus pilsētas centrālās daļas, kur ērti ir nokļūt gan ar personīgo, gan sabiedrisko transportu.

Pēc kompānijas novērojumiem, biroju centri, kas uzbūvēti pēc 2005. gada, lielākoties ir aizpildīti par 70% un vairāk. Ēkās, kur brīvo platību īpatsvars ir augstāks, G. Kanenbergs ieteic pēc iespējas izvērtēt telpu platību piedāvājumu un apdares līmeni, lai pēc iespējas tuvinātu to pieprasījumam.

Arco Real Estate kā raksturīgākās biroju nomas maksas Rīgas centrālajā daļā nosauc 11.5 eiro/m2 A klases biroju telpām, 6.5 eiro/m2 B klases biroju telpām un 5.15 eiro/m2 C klases telpām.

Runājot par tirdzniecības platībām, kompānijas speciālists norāda, ka šis tirgus segments ir aktīvāks. Gan Rīgas centrālajā daļā, gan dzīvojamo mikrorajonu aktīvākajās iepirkšanās vietās ir pieaugoša interese gan par telpu nomu, gan par to iegādi. Populārākajās tirdzniecības ielās brīvo telpu īpatsvars nepārsniedz 8%, Vecrīgā 5%, bet mikrorajonu centros brīvu tirdzniecības platību nav vairāk par 6.5%. Telpas, kas ilgāku laiku stāvējušas tukšas, lielākoties nav pieprasītas telpu platību vai komunālo izmaksu dēļ.

Biežāk komercplatības Rīgas centrā meklējot pakalpojumu sniedzēji, «ēstuves», dzērienu un pārtikas veikali.
 

Dalies ar šo rakstu