Arhitekts: nākamreiz Ušakovs varētu izteikties par ķirurgiem, kā labāk veikt operācijas

2011. gada 11. novembris plkst. 9:42
Dalies ar šo rakstu

Nilam Ušakovam vajadzētu piešķirt ārpuskārtas arhitekta diplomu, komentējot Rīgas mēra izteikumus par Gaismaspils līdzību ar lielveikalu Maxima, laikrakstam Diena sacījis arhitekts Pēteris Bajārs.

Trešdienas vakara LTV1 raidījumā 100. pants N. Ušakovs izteicās, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) celtne Mūkusalas ielā «izskatās kā tāda milzīga Maxima». Lielveikalu tīkla Maxima pārstāvji viņa salīdzinājumu gan uztverot kā komplimentu.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende diskusijās ar pilsētas galvu par slavenā arhitekta Gunāra Birkerta projektēto LNB ēku neielaidīšoties, tikai norādījusi, ka viedokļi par ēkas iekļaušanos pilsētvidē būtu jāizsaka arhitektiem.

N. Ušakovs, kurš iepriekš jau skarbi bija teicis, ka «iztērēt ap 130 miljoniem Nacionālās bibliotēkas jaunajai ēkai krīzes apstākļos ir stulbs projekts», arī ceturtdien sarunā ar Dienu no viedokļa atkāpties negrasījies, sakot, ka «ēka izskatās drausmīgi». «LNB ēka ir supersimbols par milzīgu naudu, kam būtu jāraisa sajūsma, bet rezultāts tāds nav,» uzskata galvaspilsētas mērs.

Īpašas izmaiņas LNB ēkas izskatā nav gaidāmas. Raksturojot Gaismaspils būvniecības stadiju, Nacionālās būvkompāniju apvienības (NBA) būvdarbu vadītājs Valdis Koks teicis, ka LNB jaunās ēkas fasāde ir pabeigta, izņemot tās zonas, kur pašlaik vēl ir sastatnes. «Ja runājam par kopējo vizuālo tēlu, jārēķinās, ka ēkai nav pabeigts jumts un izbūvēts fasādes apgaismojums,» norādījis V. Koks. Viņš atgādinājis, ka NBA veic būvdarbus saskaņā ar tehnisko projektu un atbilstoši būvprojekta autora G. Birkerta izvēlētajiem fasādes krāsu toņiem.

Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe ieteicis salīdzinājumu ar Maxima lielveikalu rūpīgi pārdomāt. «Sākot no Rīgas mēra, beidzot ar jebkuru iedzīvotāju, ir jāsaprot, ka bibliotēka pilsētai ir milzīgs kultūras ieguvums. Tas, ka šis veidols ir pārstaigājis vadošos pasaules arhitektūras žurnālus, liecina, ka ar ēku viss ir kārtībā,» atgādinājis J. Dripe.

Arhitekts P. Bajārs norādījis, ka N. Ušakovs par LNB ēku spriež ārpus savas kompetences: «Nākamreiz Rīgas mērs varētu izteikties par ķirurgiem, kā labāk veikt operācijas.»

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām