Arī alus varētu kļūt dārgāks

2011. gada 08. septembris plkst. 14:59
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Izejvielu sadārdzinājuma dēļ alus cenas Latvijā varētu pieaugt, uzskata Latvijas Alus darītāju savienības (LADS) izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Viņš norādīja, ka pagaidām grūti prognozēt alus cenu kāpumu, jo to ietekmē vairāki faktori. «Tas ir atkarīgs no dažādiem valsts politiķu lēmumiem – vai nodokļus necels,» atzina Liniņš, tomēr apliecināja, ka pagaidām politiķu darbības alus cenu kāpumu nav rosinājušas.

«Taču vēl jāskatās par izejvielām, jo šogad izejvielas ir palikušas krietni dārgākas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un tas var ietekmēt alus cenu, īpaši mazajām alus darītavām,» piebilda LADS izpilddirektors.

Vienlaikus gan Liniņš uzsvēra, ka Latvijas mazās alus darītavas turpina attīstīties un ieviest jaunas alus šķirnes.
LADS ir dibināta 1993.gadā un tās mērķi ir apvienot Latvijas alus darītavas un to darbību vienotai rīcībai, izmainīt alkohola patēriņa struktūru par labu viegli alkoholiskajiem dzērieniem, galvenokārt alum, kā arī veicināt visu veidu kvalitātes sistēmu ieviešanu un prasību ievērošanu alus ražošanā.

LADS pārstāv mazās Latvijas alus darītavas, un tās biedri ir Abula, Agrofirma Tērvete, Alfa Laval Latvija, Alus nams, Bauskas alus, Brūveris, Gulbenes alus darītava, Krāslavas alus, Lido, Piebalgas alus, kā arī Valmiermuižas alus un Zaksi.

Dalies ar šo rakstu