Arī Latvijā bāzētie uzņēmumi šogad iegādājušies uzņēmumus citās Eiropas valstīs

2017. gada 13. decembris plkst. 8:42
Dalies ar šo rakstu

Latvijā uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumu aktīvitāte šogad bijusi lielāka nekā pērn un kopumā pašlaik var secināt, ka gads ir bijis gana aktīvs, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Uzņēmumu iegādes un apvienošanās (M&A) darījumu konsultanta Oaklins M&A Baltics partnere un vadītāja Latvijā Valērija Lieģe DB norāda, ka faktiski gads bijis aktīvs divos veidos. Proti, pirmkārt bija darījumi, kad Latvijā bāzētos uzņēmumus iegādājušies citu valstu uzņēmumi. Bet šogad bijuši arī seši lieli darījumi, kad Latvijā reģistrētie uzņēmumi iegādājušies uzņēmumus citās Eiropas valstīs.

V. Lieģe norāda, ka tas nav raksturīgi Latvijai, jo parasti uzņēmumi ir kūtri uz darījumu veikšanu ārzemēs. Līdz ar to iezīmējas jaunas tendences. Viņa arī piebilst, ka tā ir viena no pazīmēm, ka uzņēmumiem Latvijā klājas labāk, jo viņiem tiek dota nauda finansējumam un viņi var atļauties pirkt uzņēmumus ārzemēs. Pagaidām vēl nevar spriest, cik iegādes un apvienošanās darījumi šogad kopumā veikti, jo gads vēl nav galā. DB jau rakstīja, ka, piemēram, pagājušajā gadā 44% no kopējā darījumu skaita notikuši Lietuvā, 30% – pie mums Latvijā, bet 26% – Igaunijā.

Zvērinātu advokātu biroja Ellex un izpētes organizācijas Mergermarket veiktais ikgadējais pētījums arī atklāja, ka neskatoties uz to, ka 2015. gadā bija vērojams kritums uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumos visās Baltijas valstīs, perspektīvas 2016. gadā ir pozitīvas.

Visu rakstu Lauž ceļus uz citām valstīm lasiet trešdienas, 13.decembra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu