Arī Lietuvā veidos transporta holdingu

2015. gada 14. decembris plkst. 9:44
Dalies ar šo rakstu

Sagaida lielāku darbības efektivitāti un peļņu; Igaunija turpina iesākto; Latvija vēl neplāno

Pēc apmēram pusgadu ilgām diskusijām Lietuvas valdība devusi zaļo gaismu Transporta un komunikāciju ministrijas (TKM) ierosinājumam izveidot transporta holdinga kompāniju, kas apvienotu vairākus nozares uzņēmumus. Tiek sagaidīts, ka izmaiņas uzņēmumu struktūrā palielinās to darbības efektivitāti un peļņu. Sīkākus komentārus par savu ieceri TKM solīja sniegt šodien, jo tie jāapstiprina ministra vietniekam.

Plānotā reorganizācija nesīs valstij ekonomisku ieguvumu, norādījis transporta ministrs Rimants Sinkevičs. Transporta uzņēmumu grupu pilnībā kontrolēs valstij piederoša TKM dibināta kompānija, un tas palīdzēs samazināt vispārējās un administratīvās izmaksas un novērsīs funkciju pārklāšanos.

Holdings varētu tikt izveidots jau nākamā gada sākumā, bet līdz reālai darbības uzsākšanai paies kāds laiks, jo nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos, vēsta Vz.lt. Holdingā sākotnēji apvienos uzņēmumus Lietuvos Gelezinkeliai (Lietuvas dzelzceļš – LtDz.), Smiltynes Perkela (prāmju pārvadājumi), Lietuvas Radio un televīzijas centru, Detonas (ēku demontāžas, spridzināšanas darbi) un Lietuvas Pastu.

Visu rakstu Arī Lietuvā veidos transporta holdingu lasiet 14. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām