Arī Lietuvas piena pārstrādātāji iekaro Ķīnu

2017. gada 15. marts plkst. 17:57
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pēc ilgstošām sarunām viens no lielākajiem Lietuvas piena pārstrādātājiem Rokiškio sūris veicis pirmās produktu piegādes uz Ķīnu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Vilnius.

Biznesa partneriem Ķīnā tiks piegādāta laktoze, un patlaban noslēgts līgums par dažu simtu tonnu piegādi.

Par tālāku sadarbību tiks runāts pēc tam, kad Ķīnas partneri saņems un izmēģinās jauno produktu.

Db.lv jau rakstīja, ka tika plānots, ka trīs no pieciem lielākajiem Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumiem eksportu uz Ķīnu sāks jau līdz pērnā gada beigām.

Aprīļa vidū Lietuva no Ķīnas saņēma visus vajadzīgos dokumentus, lai piena pārstrādātāji varētu eksportēt produkciju uz Ķīnu, bet augusta nogalē tika saņemta ziņa, ka Ķīna apstiprinājusi 19 Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumu sarakstu, kuriem atļauts eksportēt savu produkciju uz šo milzīgo tirgu. Šajā sarakstā ir Marijampoles pieno konservai un tā pārvaldītās Lukšu pienotavas Jurbarkas nodaļa, Rokiškio sūris un tā meitasuzņēmuma Rokiškio pienas filiāle Ukmerģes pienotava un Rokiškio pieno gamyba, Vilkyškiu pienine un tā meitasuzņēmumi Kelmes pienine un Modest, Pieno žvaigždes un tā pārvaldītā Mažeiķu pienotava un Pasvales siernīca, Žemaitijos pienas meitasuzņēmums Šilutes rambynas, Kauņas Pienas LT, Viļņas Litamilk, Šaķu rajona Lukšu Uriga un Biržu rajona Hochdorf Baltic Milk.

Lietuva saistībā ar 2014.gada augustā Krievijas noteikto pārtikas embargo zaudēja ienesīgo Krievijas tirgu, kur lietuviešu piena pārstrādātāji eksportēja aptuveni 20-40% produkcijas, tādēļ Ķīnas tirgus tai ir ļoti svarīgs.
 

Dalies ar šo rakstu