Arī šodien atcelti vairāki reisi starp Frankfurti un Rīgu

2015. gada 12. novembris plkst. 9:31
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Sakarā ar aviosabiedrības Lufthansa stjuartu streiku arī šodien, 12.novembrī, atcelti vairāki reisi starp Frankfurti un Rīgu, liecina informācija lidostas Rīga mājaslapā.

Atcelts ir reiss Frankfurte-Rīga ar ielidošanas laiku plkst.13.05 un 00.20 un reisi Rīga-Frankfurte ar izlidošanas laiku plkst.6.30 un 14, liecina informācija starptautiskās lidostas Rīga mājaslapā.

Ņemot vērā, ka streiks norisināsies līdz 13.novembrim, lidojumu sarakstā iespējamas izmaiņas. Pasažieri tiek aicināti sekot līdzi informācijai lidostas Rīga mājaslapā, zvanot pa uzziņu tālruni 1817 vai vērsties aviokompānijā.

Arī pirmdien, 9.novembrī, un trešdien, 11.novembrī, lidostā Rīga tika atcelti vairāki reisi no un uz Frankfurti, savukārt otrdien, 10.novembrī, visi reisi notika.

Vācijas lidmašīnu stjuartu arodbiedrība UFO ceturtdienas, 5.novembra, vakarā noraidīja pēdējo no lidsabiedrības Lufthansa piedāvājumiem pensiju jautājumā un paziņoja, ka 6.novembrī sāks nedēļu ilgu streiku.

Vācijas lidsabiedrība Lufthansa otrdien, 10.novembrī, vērsusies tiesā ar cerību izbeigt lidmašīnu apkalpojošā personāla streiku, kuru paredzēts rīkot līdz piektdienai. Tomēr Vācijas tiesa otrdienas vakarā sniegusi atļauju Vācijas lidsabiedrības Lufthansa lidmašīnu apkalpojošajam personālam turpināt streiku, kas varētu kļūt par ilgāko aviokompānijas vēsturē.

Darmštates Darba tiesa noraidījusi Lufthansa prasību izbeigt Vācijas lidmašīnu stjuartu arodbiedrības UFO rīkoto streiku, kura dēļ kopumā jau atcelti gandrīz 2000 lidojumu.

Arodbiedrība streiko dažādās Vācijas lidostās. Tā pieprasa, lai Lufthansa nesamazinātu savu ieguldījumu darbinieku pensiju fondos.

Lai gan konflikts starp Lufthansa un UFO briedis jau divus gadus, šī ir pirmā reize, kad tas izvērties streikā.

Lufthansa cenšas samazināt izdevumus, sastopoties ar konkurenci, kuru rada tādas zemo cenu lidsabiedrības kā Ryanair un Easyjet, taču tas novedis pie konfliktiem ar personālu.

Kopš pagājušā gada aprīļa lidsabiedrības piloti streikojuši jau 13 reizes, taču pēdējais streiks tika atsaukts, jo tiesa atzina, ka tas ir nelikumīgs.

Stjuartu domstarpības ar lidsabiedrības vadību ir atsevišķs jautājums un netiek saistīts ar pilotu streikiem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām