Arodbiedrības sāk gatavoties radikālākiem soļiem

2011. gada 03. marts plkst. 8:51
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valdības nevēlēšanās ieklausīties sadarbības partneru iebildumos par nodokļu celšanu un citiem konsolidācijas pasākumiem novedusi pie tā, ka gan arodbiedrības, gan rūpnieki, vīlušies dialogā, sāk gatavoties radikālākiem soļiem, tostarp aizsākot diskusiju par Saeimas atlaišanu, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers sarunā ar laikrakstu atzinis, ka šomēnes arodbiedrības sāks iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par nodokļu celšanu. Šādi rīkoties arodbiedrības esot piespiedusi pati valdība, kura, veidojot budžeta grozījumus, nav ņēmusi vērā nevienu LBAS ieteikumu. «Jā, mēs neko nespējam ietekmēt,» neslēpis P. Krīgers. «Valdība aizbildinās ar to, ka arodbiedrības nepārstāvot visas sabiedrības noskaņojumu. Tāpēc aicinām Latvijas iedzīvotājus dažādās – karikatūru, ierosinājumu, diagrammu – formās paust vērtējumu par valdības politiku, lai mēs to darītu zināmu Ministru kabinetam. Ceru, ka valdība ņems vērā vismaz savu vēlētāju domas,» viņš sacījis.

Līdztekus tam arodbiedrības esot sākušas sarunu arī par Saeimas atlaišanu. P. Krīgers uzsvēris, ka viena no LBAS dalības organizācijām Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība nākusi klajā ar iniciatīvu par Saeimas atlaišanas procesa izpēti, LBAS jau ir izveidojusi īpašu darba grupu, kas analizē parlamenta atlaišanas iespējas.

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām