Ārvalstnieki silda īpašumu tirgu Rīgas centrā

2011. gada 03. februāris plkst. 14:33
Dalies ar šo rakstu

Šā gada janvārī mājokļu tirgus kā Rīgas centrā, tā mikrorajonos bijis netipiski aktīvs, ziņo Ober Haus Real Estate.

Janvāra sākumā novērota interese par tirgu no nerezidentu puses. To Ober Haus Real Estate skaidro ar garajām brīvdienām NVS valstīs. Aktīvāki ir kļuvuši arī vietējie pircēji. Zinot lielo NVS valstu pircēju interesi par īpašumu iegādi centrā, pašmāju pircēji bažījoties, ka ārvalstnieki varētu tikt pie izdevīgākiem īpašumiem.

Centrā joprojām aktīvākie ir ārvalstnieki – 70% no potenciālajiem pircējiem. Aptuveni 60 – 70% no ārvalstu pircējiem ir pircēji no Krievijas. Augsta interese ir no NVS valstu pircējiem, kas vēlētos iegādāties īpašumus, lai saņemtu uzturēšanās atļaujas, un arvien biežāk notiek reāli darījumi, norāda kompānija.

Centrā novērojama interese arī par dzīvokļiem jaunajos projektos, piemēram, Tomsona Terasēs (sevišķi no Krievijas klientu puses), Centra namā un Skanstes virsotnēs. Interese saglabājusies arī par renovētām mājām, taču labu objektu piedāvājums ir ierobežots.

Arī kompānija Latio akcentē, ka gan vietējie, gan ārvalstu pircēji vēlas iegādāties kvalitatīvus, remontētus dzīvokļus sakārtotās mājās ar sakoptu apkārtni, tomēr šāds piedāvājums nav pietiekams. Labās vietās un mājās esošu kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājuma cenām ir tendence palielināties, jo šo mājokļu pieprasījumu galvenokārt veido ārzemju pircēji, kuru aktivitāte patlaban ir palielinājusies.

Pēc Ober Haus datiem, centra perifērijā dzīvokļu cenas bija 800 – 1200 eiro/m2, aktīvajā centrā 1200 – 1800 eiro/m2 un klusajā centrā (remontēti dzīvokļi) 1800 – 3000 eiro/m2. Vecrīgā 1500 – 1600 eiro/m2 maksājuši neremontēti dzīvokļi nerenovētās mājās, bet 3000 eiro/m2 – remontētiem dzīvokļiem renovētās mājās.

Vietējie pircēji galvenokārt vēlas iegādāties Rīgas centra dzīvokļus labā stāvoklī par cenu, kas nepārsniedz 850–900 eiro/m2, novērojusi Latio.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām