Ārvalstnieku nopirktie mājokļi papildina īres tirgu

2011. gada 15. marts plkst. 16:22
Dalies ar šo rakstu

Šobrīd 80% no jaunajiem īres dzīvokļu piedāvājumiem tirgū ir ārvalstu investoru iegādātie īpašumi, apgalvo kompānija Rent in Riga.

Tā norāda, ka investori biežāk piedaloties dzīvokļu izsolēs un šādi iegādātos dzīvokļus vēlāk piedāvā īres tirgū. Šādi piemēri ir jaunie projekti Dienvidu pakavs, Saliena Piņķos un Rīgā, Miera iela 61.

2010.gada beigās un 2011.gada sākumā bija jūtama investoru aktivitātes palielināšanās, un to ir sekmējušas izmaiņas Imigrācijas likumā, kas ļauj pretendēt uz uzturēšanās atļaujas iegūšanu, iegādājoties nekustamo īpašumu, teic Rent in Riga valdes loceklis Jānis Lipša.

Viņaprāt, ja netiks mainīts Imigrācijas likums, tad sagaidāms, ka arvien biežāk investori no ārvalstīm, kas vēlas saņemt uzturēšanās atļauju, pirks dzīvokļus un mājas un pēc tam tos izīrēs. Šādā veidā īres tirgū var ienākt lielāks skaits jaunu dzīvokļu.

Kopumā īres tirgus ziemā ir bijis aktīvs, pieprasījums bijis augsts, bet tirgū ir kvalitatīvo īres dzīvokļu deficīts visās cenu kategorijās. Kvalitatīvu dzīvokļu īres cena ir nedaudz palielinājusies –par 5 – 10%, salīdzinot ar rudeni. Savukārt vidējas kvalitātes dzīvokļiem cenas nav mainījušās.

Rent in Riga pieļauj, ka pavasarī aktivitāte īres tirgū vēl palielināsies, un arī piedāvājumā parādīsies jauni īres dzīvokļi. Pavasaris vienmēr ir bijis aktīvāks laiks īres tirgū salīdzinot ar ziemas periodu. Jūrmalā jau šobrīd ir vērojama interese par iespējām īrēt dzīvokli vai māju vasaras sezonā.
 

Dalies ar šo rakstu