Ārvalstu specdienestus interesējušas Saeimas vēlēšanas un NATO noslēpumi

2011. gada 12. janvāris plkst. 18:26
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pērn konstatējis, ka Latvijā ārvalstu specdienestus interesējušas Saeimas vēlēšanas un NATO noslēpumi. Nevienu spiegu gan nav vajadzējis izraidīt.

SAB direktors Jānis Kažociņš pēc tikšanās ar Valsts prezidentu žurnālistiem trešdien pastāstīja, ka pagājušā gada ārvalstu izlūkdienestu darbības virzieni bija apmēram tādi paši kā iepriekšējos gados.

Specdienesti interesējušies par Latvijas militāro gatavību, ļoti liela interese bijusi par vērienīgajām starptautiskajām militārajām mācībām. Izlūkdienesti arī interesējušies par NATO attīstību un NATO jauno koncepciju.

«Es domāju, ka pamatota arī varētu būt interese par to, ka Latvija šogad vada NATO civilās izlūkošanas komiteju,» atzina Kažociņš.
Tāpat bijusi interese par pērn notikušajām Saeimas vēlēšanām. Politiskie procesi vispār ir prioritāri visiem dienestiem, kas darbojas Latvijā, sacīja SAB vadītājs.

Pērn specdienestu aktivitāte gan nav bijusi augstāka vai zemāka kā citus gadus, nav bijusi vajadzība arī lūgt kādam ārvalstu specdienestam pamest valsti.
Šā gada SAB darbības virzienus Kažociņš gan nevēlējās atklāt, pirms par tiem nav ziņots valdībā.

Dalies ar šo rakstu