Ārvalstu tirgos aug pieprasījums pēc pasīvajiem logiem

2012. gada 18. aprīlis plkst. 16:09
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Koka un alumīnja logu ražošanas SIA Arbo eksporta apjoms 2011. gadā palielinājies divas reizes, salīdzinot ar 2010. gadu. Pērn jūtami pieaudzis pieprasījums pēc pasīvajiem logiem, kas nodrošina mājoklī iespējami labāko siltuma izolāciju un samazina mājokļa uzturēšanas izmaksas.

Kopējais Ventspils uzņēmuma eksporta apjoms 2011. gadā veido 820,4 tūkstošus eiro, kamēr 2010. gadā eksporta apjoms bijis vien nedaudz vairāk par 406 tūkstošiem eiro, informē uzņēmums.

Eksporta preču apjoma ievērojamais pieaugums galvenokārt veidojies, pateicoties iespējai piesaistīt jaunus klientus. Jau 2010. gadā SIA Arbo galvenie klienti bija Lielbritānijā, Norvēģijā un Zviedrijā. 2011. gadā šajās valstīs ievērojami pieaudzis jauno klientu skaits, īpaši vadošo būvniecības uzņēmumu vidū, kas ļāva dubultot eksportēto koka izstrādājumu apjomu. Veiksmīga sadarbība izveidojusies ar Ukrainu, kur SIA Arbo piegādā ekskluzīvus priedes koka logus ar vēsturiskajām uzlikām iebūvēšanai pieczvaigžņu viesnīcā Kijevas centrā.

«Visvairāk audzis noiets mūsu koka/alumīnija logiem, ko mēs ražojam pēc tehnoloģijas, kas nodrošina augstāku logu kvalitāti un ilgāku kalpošanu,» apgalvo SIA Arbo tirdzniecības direktors Edmunds Domkins.

SIA Arbo ir koka/alumīnija logu ražošanas uzņēmums, kurš darbojas kopš 1991. gada. SIA Arbo galvenie darbības virzieni ir koka logu, durvju, bīdāmo un citu koka stikloto konstrukciju izgatavošana, popularizējot ekoloģiski tīru materiālu izmantošanu būvniecībā. Viena no galvenajām SIA Arbo priekšrocībām ir spēja izgatavot nestandarta produkciju, kas ievērojami palielina konkurētspēju. Tā kā pasaulē arvien biežāk būvniecībā izvēlas ekoloģiski tīrus, antialerģiskus materiālus, SIA Arbo piedāvātie koka izstrādājumi pilnībā atbilst šīm prasībām.

SIA Arbo logu un durvju ražotne ir sertificēta atbilstoši ISO 9001 standartam, tai ir piešķirts Forest Stewardship Council (FSC) sertifikāts, kas apliecina, ka visā pārstrādes ciklā koksne no sertificētiem mežiem netiek sajaukta ar nesertificētu koksni, veicinot atbildīgu pasaules mežu saimniecību. Savukārt šā gada aprīlī SIA Arbo produkcija (pasīvie logi) ir testēta Gutmann AG, (Vācijā) iegūstot augsto gaisa caurlaidības klasi un ūdens necaurlaidību līdz 1350 Pa. Šie rezultāti liecina par konstrukcijas hermētiskumu, kopējo noturību un ilgo kalpošanas laiku.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām