Ārzemju medijs: vadītāji «Balkānu valstī» Latvijā kļuvuši bagāti uz bankas rēķina

2010. gada 18. oktobris plkst. 12:55
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Īrijas baņķieris, kas ir padomes priekšsēdētājs vienā no Latvijas grūtībās nonākušajām bankām, vada vairākus miljonus eiro vērtu tiesvedību pret diviem bankas bijušajiem vadītājiem, raksta kāds Īrijas portāls thepost.ie. 

Medijs raksta, ka vadošo amatu Parex bankā Latvijas valdība Maiklam Borkam (Michael Bourke) piedāvāja šā gada sākumā, un tas sekoja bankas sabrukumam 2008.gadā.

Tālāk gan seko nedaudz kuriozs teikums, kurā paskaidrots, ka «Parex tiek uzskatīta par Balkānu valsts ekvivalentu Anglo Irish Bank, jo to vajadzēja glābt vadībai un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai».

Īru medijs arī vēsta, ka Borks savu karjeru sāka Īrijas centrālajā bankā un Latvijas banku nozarē iesaistīts jau vairākus gadus. Pēc viņa kļūšanas par Parex priekšsēdētāju, bankas valde cēlusi prasību tiesā pret diviem tās bijušajiem īpašniekiem, kas bija arī vadošos amatos bankā - Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki.

Parex apgalvojot, ka šie divi cilvēki kļuvuši bagāti uz bankas rēķina, un no viņiem vēloties piedzīt 90 miljonus eiro. .

Jāatzīmē, ka ar vārdu Balkāni apzīmē reģionu Eiropas dienvidaustrumdaļā. Valstis, kuras tiek minētas kā Balkānu reģiona valstis, ir: Albānija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Horvātija, Kosova, Melnkalne, Grieķija, Maķedonija, Serbija un Turcijas Eiropas daļa. 
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām