Atpūta

Ārzemnieki pie Latvijas lauku veikala fotografējas

Dienas Bizness, 16.09.2016

Foto: Dainis Ģelzis, Kursas Laiks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nīcas novada Kalnišķu veikalā pārdevējai Sarmītei Zvirbulei šajā vasarā bijis jāapkalpo ne mazums ārvalstu tūristu, kuri iegādājušies gan uzkodas, gan arī atspirdzinošus dzērienus. Vislielākā šepte un rosība bijusi jūlijā, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

«Šī vasara bija ļoti lietaina, ar tirdzniecību vispār gāja diezgan pagrūti,» laikrakstam stāsta pārdevēja. Taču tukšas dienas, kad veikalā neiepērkas S. Zvirbule neatceras. «Katru dienu ienāk vismaz divi, trīs cilvēki,» saka lauku veikala pārdevēja.

Veikals vasarā sagaidījis arī ārzemju tūristus, kuri piestājuši, lai nedaudz atpūstos, parunātos un veldzētu slāpes, apmierinātu izsalkumu pēc vai pirms pastaigām pa Papes dabas parka takām. «Bija arī kāds pāris no Izraēlas. Runāja krieviski, bet, kad paprasīju, no kurienes, biju patīkami pārsteigta, jo tik tāli viesi, šķiet, pie manis bija pirmo reizi,» stāsta pārdevēja. Minētie tālās zemes viesi lauku veikaliņā iegādājušies Rīgas šampanieti. Citi ārvalstnieki ļoti iecienījuši Lāčplēša alu.

Ļoti daudz tiek pirkti dažādi našķi, uzkodas. Kad tiek atvesti silti pīrādziņi un citi svaigi cepti gardumi, tie arī ir uz izķeršanu, jo aromāts nevienu nespējot atstāt vienaldzīgu. «Ārzemniekiem vispār šķita eksotiski, ka tik tālu prom, dziļi laukos ir veikals. Viņi uzskata, ka tas ir kaut kas tik ļoti ekskluzīvs, ka pie veikala pat fotografējas!»

Komentāri

Pievienot komentāru