Ārzemniekus valdēs varētu atšķaidīt ar eiropiešiem 

Ideja, ka valdes locekļiem, kas nebūs no Eiropas Savienības (ES) un Norvēģijas, Islandes vai Lihtenšteinas, prasība par personīgu ierašanos Uzņēmumu reģistrā (UR) var tikt aizstāta ar obligātu prasību pēc viena valdes locekļa no Eiropas

Māris Ķirsons, 15.12.2014

Galavārds būs jāsaka parlamentam. DB jau rakstīja, ka valdība atbalstījusi Finanšu ministrijas priekšlikumu likumā «Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru», kas paredz, ka UR atliks ierakstu izdarīšanu komercreģistrā, ja valdes locekļi nebūs no ES un Norvēģijas, Islandes vai Lihtenšteinas, ja vien citu valstu valdes locekļi nebūs UR personīgi iesnieguši pieteikumus. Tas raisīja jautājumus par to, kā UR fiksēs šo valdes locekļu ierašanos, cik tas maksās, kā arī vai piedāvātā šķirošana – no Eiropas vai no citurienes – neradīs problēmas Latvijai ar investoriem no valstīm, ar kurām ir noslēgti investīciju aizsardzības līgumi, kuri šo valstu investoriem paredz tieši tādus pašus nosacījumus kā vietējiem.

Ir citas metodes


«Realizējot ideju, ka, reģistrējot jaunu uzņēmumu vai ārvalstu filiāli, kuras locekļi nav ES vai Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstu pilsoņi, vismaz vienam paraksttiesīgajam valdes loceklim būs jāierodas UR personīgi, tiks radīti šķēršļi biznesa vides attīstībai. Rezultātā varam nonākt situācijā, kad ārvalstnieki pārdomā un izvēlas neuzsākt uzņēmējdarbību Latvijā, tā vietā izvēloties kaimiņvalstis, jo apšaubu, ka kāds no Ķīnas, ASV vai Indijas vēlēsies mērot garo ceļu uz Latviju, lai tikai pierādītu, ka ir reāls cilvēks, kurš patiesi vēlas attīstīt biznesu mūsu valstī,» vērtē SIA Lursoft valdes priekšsēdētāja Iluta Riekstiņa. Viņa atgādina, ka mūsdienu elektronizācijas laikmetā ir iespējams realizēt dažādus veidus, kā pārliecināties par valdes locekļu identitāti.

Visu rakstu Ārzemniekus valdēs varētu atšķaidīt ar eiropiešiem lasiet 15. decembra laikrakstā Dienas Bizness.