Eksperti

AS "4finance" samazina klientiem izsniedzamo kredītu apjomus

Gvido Endlers, AS “4finance” Latvijas reģionālais vadītājs, 24.07.2023

Jaunākais izdevums

Objektīvi vērtējot Latvijas ekonomikas un kreditēšanas tirgus šī brīža situāciju, jāsecina, ka mēs vēl aizvien atrodamies kara un energokrīzes radīto seku pārvarēšanas posmā. Kaut gan Latvijas sabiedrība jau ir apradusi ar “saspiestiem” apstākļiem un pamazām sākusi atgriezties pie līdzšinējiem patēriņa ieradumiem, par ko liecina arvien pieaugošs izsniegto kredītu apjoms, ko alternatīvo finanšu pakalpojumu nozare demonstrēja 2022. gadā.

Tomēr inflācijas līmenis joprojām paliek samērā augstā līmenī, kas var radīt patērētājiem finansiālus un labklājības riskus. Lai samazinātu kredītņēmēju finanšu slogu un atvieglotu aizdevumu atmaksas procesu, AS “4finance” ievieš ierobežojumus izsniedzamo aizdevumu summu apjomos.

Sākot ar šī gada jūniju 4finance piemēroja izsniedzamo kredītu apjoma ierobežojumus Vivus.lv zīmola klientu jauniem kreditēšanas līgumiem. Visu Vivus.lv klientu profilos tika atjaunots līdzšinējais kredītlimita aprēķināšanas mehānisms, bija pārskatīti un no jauna noteikti klientiem pieejamie kredītu limiti. Pēc katra aizdevuma atmaksas maksimālais kredītlimita slieksnis tiek pārskatīts un aizdevējs izveidos labāko piedāvājumu atbilstoši katra klienta maksātspējai, kredītvēsturei un atjaunotajam Vivus.lv iekšējam kredītreitingam, kurš balstās uz modernās skoringa tehnoloģijas un vērtē ap 3000 dažādu kritēriju.

“Kreditēšanas nozare vienmēr ir bijusi ne tikai svarīgs tautsaimniecības elements, bet arī valsts ekonomikas “lakmusa papīrs”. Kreditēšanas sektors būtībā kalpo kā agrīna brīdinājuma sistēma par iespējamām tirgus svārstībām vai ekonomikas lejupslīdi. Inflācijas kāpums, izmaiņas atmaksas rādītājos, un kā rezultātā, stingrāki kreditēšanas standarti un nozares pakalpojumu pieejamības samazināšanās – tās ir ekonomiskās spriedzes rādītāji, ko mēs kā kredītdevēji lielākoties spējam prognozēt, savlaicīgi atpazīt un ietekmēt situācijas tālāko attīstību. Šobrīd mēs vērojam sabiedrības kopējo nogurumu no krīzēm, kuru apstākļos tā ir spiesta dzīvot jau kopš 2019. gada. Patērētāji vēlas atteikties no stingras taupības režīma, gādājot par sava dzīves līmeņa pilnveidošanu un ir gatavi ņemt dārgus kredītus, kurus Eiropas Centrālā banka mākslīgi sadārdzināja, lai apturētu inflāciju. Bet neapdomāta un pārdroša aizņemšanās var radīt lielu kaitējumu ilgtermiņā. Mēs strādājam saskaņā ar atbildīgās kreditēšanas principiem, tāpēc esam pieņēmuši lēmumu samazināt izsniedzamo kredītu apjomus, sākot ar Vivus.lv produktiem, kā arī ierobežojot iespējas klientiem aizņemties papildus no citiem 4finance zīmoliem vienlaicīgi. Turklāt arī straujas inflācijas apstākļos 4finance izmantoja visus pieejamos resursus, lai noturētu pakalpojumu izmaksas līdzšinējā līmenī. Arī šogad mēs spēsim nodrošināt mūsu klientiem vienus no izdevīgākajiem kreditēšanas nosacījumiem un konkurētspējīgākās cenas, neskatoties uz vispārējo cenu pieaugumu,” skaidro Latvijas reģionālais vadītājs Gvido Endlers.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

4finance Latvijas uzņēmumu apvienošana vienkāršo darbību, veicinot peļņas pieaugumu

Db.lv, 03.08.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kopējais 4finance Holding SA Group apgrozījums no darbības desmit valstīs 2022. gadā sasniedza 337 miljonus eiro. Uzņēmuma apgrozījums no komercdarbības Latvijā pērn bija 26 miljoni eiro.

4finance Group peļņa pirms nodokļu nomaksas bija 48,9 miljoni eiro, no kuras 10% bija peļņa no komercdarbības Latvijā.

Grupa pērn Latvijā nodokļos samaksāja 5,2 miljonus eiro, kas ir par 39% vairāk nekā pirms gada.

AS 4finance finanšu pārskatā tagad ir atspoguļoti visi 4finance mazumtirdzniecības zīmoli, kas tika apvienoti 2022. gadā. Peļņas pieaugums galvenokārt tika panākts, pateicoties šai uzņēmuma reorganizācijai, kas vienkāršoja tā struktūru, kā arī plašākai automatizācijas procesu izmantošanai kompānijas biznesa procesos. Apgrozījuma pieaugums atspoguļoja kreditēšanas apjoma pieaugumu pērn, ko savukārt veicināja valsts ekonomiskie apstākļi. Peļņa pirms nodokļu nomaksas no komercdarbības Latvijā 2022. gadā bija 4,9 miljoni eiro, kas ir nebūtisks pieaugums salīdzinājumā ar 2021. gada rādītājiem. Šis rādītājs ir audzis, pateicoties tajā iekļautajām dividendēm no citām Grupas valstīm, kurās AS 4finance ir akcionārs.

Komentāri

Pievienot komentāru