AS PrivatBank iegulda 2 miljonus eiro AML kontroles mehānismu pilnveidošanā

2017. gada 26. janvāris plkst. 10:07
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

AS PrivatBank 2016. gadā investējusi vairāk nekā 2 miljonus eiro iekšējās kontroles sistēmās un risinājumos, informē bankas pārstāvji. 

Tādejādi AS PrivatBank pērn veikusi nozīmīgus uzlabojumus, lai atbilstu augstākajām starptautisko un vietējo regulatoru prasībām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā.

AS PrivatBank valdes loceklis Sandijs Vectēvs, kurš atbild par AML (Anti-money laundering) un bankas atbilstības kontroli, uzsver: Pērn noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā veicām nozīmīgas investīcijas divos pamatvirzienos: IT programmu nodrošinājumā un bankas speciālistu kvalifikācijas pilveidošanā, kā arī kapacitātes stiprināšanā. Vislielākie ieguldījumi tika novirzīti digitalizācijas un automatizācijas jomā, lai mazinātu operacionālo kļūdu iespējamību un samazinātu manuālā darba apjomu AML risku pārvaldības jomā. Procesu automatizācija šobrīd bankai ļauj daudz labāk pārvaldīt iespējamos riskus un savlaicīgi rīkoties.

Nozīmīgas investīcijas tika novirzītas arī bankā strādājošo speciālistu kvalifikācijas celšanai un jaunu speciālistu piesaistei. Darbiniekiem tiek nodrošināta iespēja regulāri iepazīties ar jaunākajām AML tendencēm, normatīvu izmaiņām, kā arī vietējo un starptautisko ekspertu pieredzi, izmantojot dažādās kvalifikācijas celšanas platformas.

Turklāt stratēģiskā līmenī aizvadītajā gadā AS PrivatBank īstenoja apjomīgu biznesa risku un klientu portfeļa pārvērtēšanu, pilnībā atsakoties no darījumiem un klientu kategorijām ar potenciāli augstiem riskiem. Stratēģijas maiņas ietvaros tika pārskatīta gan biznesa stratēģija, gan arī atbilstoši mainīti risku izvērtēšanas kontroles mehānismi.

2017. gadā AS PrivatBank turpinās ieguldīt līdzekļus AML risku pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmās, lai nodrošinātu efektīvu un sistemātisku risku izvērtēšanu, klientu izpēti un darījumu uzraudzību. Tiks testētas ieviestās sistēmas un nepieciešamības gadījumā veiktas korekcijas. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds