AS PrivatBank padomē darbu sāk vairāki starptautiski finanšu nozares eksperti

2017. gada 09. marts plkst. 9:50
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

AS PrivatBank darbu ir sākusi jauna padome un tajā turpmāk strādās pasaules finanšu tirgū pieredzi guvuši banku eksperti – padomes priekšsēdētājs Dmitrijs Gladkovs (Dmytry Gladkov), padomes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandars Krunics (Aleksandar Krunic) un padomes loceklis Stīvens Džons Nelsons (Stephen John Nelson), informē bankas pārstāvji. 

AS PrivatBank padomes priekšsēdētājs D. Gladkovs iepriekš strādājis Goldman Sachs International, un bija atbildīgs par jaunattīstības valstu parāda kapitāla tirgiem. Līdzīgus pienākumus no 2003. – 2005. gadam viņš veica arī starptautiskajā investīciju bankā Barclays Capital, kur bija atbildīgs par Austrumeiropas un NVS valstu aizņēmēju parāda kapitāla tirgus izveidi. Vēlāk D. Gladkovs kļuva par investīciju bankas J.P. Morgan Investment Banking izpilddirektoru, bet kopš 2014. gada bija investīciju bankas Renaissance Capital rīkotājdirektors un parāda kapitāla tirgu attīstības pārvaldes vadītājs.

AS PrivatBank padomes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandars Krunics bijis starptautiskās finanšu korporācijas Pershing viceprezidents starptautiskās tirdzniecības jautājumos, J.P. Morgan Europe bija atbildīgs par pārdošanas un uzņēmējdarbības attīstības jautājumiem. 2008. gadā kļuva par Citigroup global transation services direktoru, atbildot par kontu pārvaldības pakalpojumiem un klīringa norēķiniem Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. 2011. gadā Aleksandars jau kā izpilddirektors atgriezās J.P. Morgan Europe, bet vēlāk kļuva par atjaunojamo energoresursu investīciju kompānijas Aliquantum Energy galveno izpilddirektoru un valdes padomnieku. A. Krunics ir arī Krievijas centrālā vērtspapīru depozitārija un Maskavas Fondu biržas grupas neatkarīgais direktors un uzraudzības padomes loceklis.

Savukārt AS PrivatBank padomes loceklis Stīvens Džons Nelsons savu finanšu karjeru uzsāka investīciju bankā NatWest Markets London, kur sākotnēji bija atbildīgs par sadarbību ar finanšu institūcijām, korespondentbankām un tirdzniecības finansēšanu, bet vēlāk ieņēma vadošus amatus risku pārvaldības jomā Japānā, Singapūrā un Taizemē. Atgriežoties Londonā uzsāka darbu starptautiskajā aktīvu pārvaldības un investīciju banku grupā Robert Fleming, kur bija atbildīgs par kredītrisku pārvaldību. Savukārt no 2000. gadā Stīvens uzsāka strādāt JP Morgan Chase London, kur līdz pat 2016. gada beigām ieņēma vadošus izpildvaras amatus.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds