AS Valmieras stikla šķiedra stikla masas izplūdes dēļ aptur vienas krāsns darbību

2016. gada 11. maijs plkst. 16:57
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Naktī uz 11.maiju AS Valmieras stikla šķiedra vienai no trijām stikla kausēšanas krāsnīm izveidojās caurums grīdā un stikla masa ieplūda rezerves drošības baseinā, 25 m2 platībā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga. 

Nekavējoties tika uzsākta noplūdušās stikla masas dzesēšana un kā papildus spēki tika izsaukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Stikla masas dzesēšanas darbi pilnībā tika pabeigti plkst. 9.13.

Stikla masas dzesēšanas procesā ieelpojot tvaikus cieta AS Valmieras stikla šķiedra darbinieks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, un uzņēmums noskaidroja, ka darbinieka veselības stāvoklis ir stabils un viņš šodien tiks izrakstīts no slimnīcas.

Stikla kausēšanas krāsnij bija paredzēts uzsākt remonta darbus šā gada decembrī, bet, ņemot vērā situāciju, remonta darbi tiks uzsākti ātrāk un tiks pabeigti līdz augusta beigām. Tikmēr šīs krāsns darbība ir apturēta.

Šobrīd vēl tiek apzināta notikumu ietekme uz AS Valmieras stikla šķiedra finanšu rādītājiem un ražošanu, un par to uzņēmums izziņos atsevišķi. 

Dalies ar šo rakstu