AS West Kredit uzsāk kreditēšanu reģionos

2018. gada 26. februāris plkst. 13:06
Sadaļa: Finansējums
Dalies ar šo rakstu

Turpinot uzņēmuma attīstību, Latvijā lielākais nebanku hipotekārais kreditētājs AS West Kredit paplašina savu darbību un turpmāk sniegs kreditēšanas pakalpojumus visā Latvijas teritorijā gan privātpersonām, gan uzņēmumiem.

Lēmums paplašināt uzņēmuma darbības ģeogrāfiju pieņemts, atsaucoties daudzu klientu aicinājumam, un tas veicinās Latvijas reģionu attīstību, kuros šobrīd saņemt aizdevumu ir problemātiski, uzskata AS West Kredit valdes loceklis Artūrs Silantjevs.

«Līdz šim savu uzmanību koncentrējām uz kreditēšanas pakalpojumu sniegšanu Rīgā un Pierīgā, taču arvien vairāk klientu akcentē problēmu saņemt kredītus Latvijas reģionos,» norāda A. Silantjevs.

«Ja Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās nekustamā īpašuma tirgus ir salīdzinoši aktīvs un kredītdevēji ir gatavi izsniegt hipotekāros aizdevumus, lielai daļai Latvijas reģionu iedzīvotāju iegādāties īpašumu ir praktiski neiespējami, jo bankas atsakās izsniegt aizdevumus, pamatojoties uz to ģeogrāfisko atrašanās vietu. Mēs plānojam šo situāciju manīt,» skaidro A.Silantjevs.

Privātpersonām AS West Kredit izsniedz aizdevumus pret nekustamā īpašuma ķīlu, lielākoties dzīvokļu un māju iegādei vai to remontam. Lai saņemtu aizdevumu, jābūt aktuālam nekustamā īpašuma novērtējumam.Uzņēmums arī nesen uzsācis kreditēt uzņēmumus bez ķīlas. «Liela daļa mazo un vidējo uzņēmumu nemaz neatbilst tiem augstajiem nosacījumiem, kādus uzstāda bankas, uzskatot tos par klientiem ar pārāk augstu risku. Uzņēmums, kas interesējas par aizdevumu, var būt pat finansiāli spēcīgs, ar labu naudas plūsmu, taču tā aktīvu bāze var būt nepietiekama, lai kvalificētos kredītam, kā tas bieži vien ir, piemēram, vairumtirdzniecības nozarē. Šādiem uzņēmumiem var rasties nepieciešamība pēc papildus līdzekļiem, piemēram, krājumu iegādei vai noliktavas paplašināšanai, taču banka nejūtas komfortabli, jo uzņēmums neatbilst banku izvirzītajiem kritērijiem,» teic A.Silantjevs.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds