Asandžs: Facebook ir visšausmīgākā jebkad izgudrotā spiegošanas mašīna 

WikiLeaks dibinātājs Džulians Asandžs uzskata, ka katrs ieraksts, kas tiek veikts sociālajā vietnē Facebook, ļauj ASV izlūkdienestam izspiegot ASV iedzīvotājus. Šādu uzskatu Dž. Asandžs pauda intervijā ar Krievijas valdības oficiālo televīzijas kanālu Russia Today.

Jānis Rancāns, 2011. gada 03. maijs plkst. 12:50

SXC

Dž. Asandžs uzskata, ka Facebook ir «visšausmīgākā spiegošanas mašīna, kas jebkad ir izgudrota». «Tā ir visaptveroša datubāze ar cilvēkiem, to savstarpējām attiecībām, vārdiem un adresēm, un viss ir pieejams ASV izlūkdienestam,» telekanālam klāstīja Dž. Asandžs.

Facebook, Google un Yahoo ir iestrādāti speciāli rīki, kas ļauj ar tām darboties ASV izlūkdienestam. «Tur ir īpašs interfeiss, kas speciāli izstrādāts ASV izlūkdienesta lietošanai,» ir pārliecināts Dž. Asandžs. Ik brīdi, kad kāds apstiprina jaunu draudzību, vai atjaunina informāciju par sevi, izlūkdienests saņem bezmaksas pakalpojumu.

Pēdējā laika skandālu kontekstā ar Google un Apple ierīču lietotāja atrašanās vietas uzraudzīšanu Dž. Asandža izteikumi nav nekas pārsteidzošs, piebilst izdevums Toms Guide.

Jau rakstīts, ka nesen tika atklāts, ka Apple jaunākā operētājsistēma iOS4, kuru izmanto iPhone un iPad, pastāvīgi ieraksta ierīces atrašanās vietu un saglabā informāciju slēptā failā. Līdzīgas darbības veic arī Google Android un Windows Phone 7 ierīces.

 

Dalies ar šo rakstu!