Asociācija: Ārpus sprostiem turētu dējējvistu olas izvēlas aptuveni 2% pircēju 

Ārpus sprostiem turētu dējējvistu ražotas olas izvēlas aptuveni 2% pircēju, kas skaidrojama ar būtisko cenu starpību ar sprostos turētu dējējvistu ražotajām olām, aģentūru LETA informēja Latvijas Olu ražotāju asociācijas vadītāja Solvita Gulbe.

LETA, 2017. gada 09. augusts plkst. 17:42

Foto: freeimages.com

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šodien rīkoja sanāksmi, kurā piedalījās arī lauksaimnieku, pārtikas ražotāju un tirgotāju asociācijas. Sanāksmes laikā nozares pārstāvji tika informēti, ka Latvijas un Lietuvas dzīvnieku aizsardzības organizāciju pagājušajā nedēļā izplatītā informācija par it kā notikušiem dzīvnieku labturības pārkāpumiem Baltijas olu ražotnēs nav apstiprinājusies un gan Latvijas, gan Lietuvas Pārtikas veterinārie dienesti uzsver, ka vietējie olu ražotāji ievēro visas Eiropas normatīvajos aktos paredzētās prasības.

Gulbe norādīja, ka tikšanās laikā tika arī izvērtēts atsevišķu organizāciju aicinājums pilnībā atteikties no sprostos dētu olu ražošanas un tirdzniecības Latvijā. Ņemot vērā pircēju zemo interesi par ārpus sprostiem turētu dējējvistu olām, šādas organizāciju prasības pieņemšana varētu dubultot vidējo olu cenu Latvijā.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure skaidroja, ka iepriekšminētā iniciatīva ir importa olu lobijs, kas ietekmēs pārtikas produktu inflāciju. Viņa uzsvēra, ka attiekšanās no sprostos turētu vistu olu lietošanas var radīt arī daudzu citu pārtikas produktu, piemēram, majonēzes, cepumu, kūku, maizes un citu konditorejas izstrādājumu cenu pieaugumu.

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis apliecināja, ka «noteiktu produktu grupu, tai skaitā, brīvībā augušu vistu olu izplatību nosaka ražotāju piedāvājums un pircēju vēlmes». Viņš norādīja, ka tirgotāju uzdevums ir nodrošināt pircējiem izvēles iespējas, kas tiek un tiks darīts arī turpmāk.

Lai vairotu pircēju izpratni par izvēles iespējam, Latvijas Olu ražotāju asociācija tikšanās laikā pauda apņemšanos turpmāk vairāk skaidrot dažādu olu kategoriju atšķirības.

PVD ģenerāldirektors Māris Balodis uzsvēra, ka vienīgā iestāde, kas var sniegt oficiālu un pamatotu atzinumu par pārtikas atbilstību nekaitīguma kritērijiem un pārkāpumu gadījumā uzdot to izņemt no tirdzniecības, ir PVD. Viņš sacīja, ka, konstatējot apdraudējumu patērētāju veselībai, dienests nekavējoties rīkosies un par to informēs sabiedrību.

Sanāksmē ražotāju, tirgotāju un valsts organizācijas vienojās turpināt visu pušu aktīvu iesaisti jebkura pārtikas drošības apdraudējuma gadījumā, nodrošinot operativitāti pircēju informēšanā.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Lietuvas PVD nekonstatē pārkāpumus Rimi piegādātāja Kaušēnu paukštynas olu ražotnē

Kā ziņots, biedrība Dzīvnieku brīvība internetā izveidojusi petīciju, kuru iespējams parakstīt, lai aicinātu mazumtirdzniecības veikalu tīklu SIA Rimi Latvia atteikties no sprostos dētu vistu olu tirdzniecības.

Petīcija izveidota balstoties uz Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācijas Tušti narvai publicētajiem video materiālie no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiek pārdotas arī Latvijā ar Rimi privāto preču zīmi.

Kā liecina rimi.olucena.lv pieejamā informācija, petīciju ar aicinājumu Rimi Latvia atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības līdz šim parakstījuši gandrīz 5000 cilvēku.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pērn rudenī pēc Dzīvnieku brīvības izteiktajiem pārmetumiem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veica ārkārtas pārbaudes uzņēmumā Balticovo un atzina, ka putnu blīvums visās uzņēmuma dējējvistu novietnēs Daugavpilī, Madonā un Iecavā atbilst noteiktajām labturības prasībām, izņemot gadījumus atsevišķās mītnēs, kur vistām nav nodrošināti pakaiši jeb speciāli paklājiņi, uz kuriem putnam ir iespēja kašņāties. Pārbaudēs arī konstatēts, ka Balticovo novietnēs putnu apspalvojums ir atbilstošs fizioloģijai. Intensīva apspalvojuma nomešana ir dabīgs process, kas pastiprinās, vistai novecojot, norāda PVD.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2017. gada 09. augusts plkst. 11:57

Āža krogā Mazsalacā nākamgad taps jauna alus ražotne, kur gatavos kviešu alu. ...

2017. gada 08. augusts plkst. 13:50

Igauņi aizvien naskāk sāk iestaigāt taciņu uz Karameļu darbnīcu, kuru Tallinā pirms...

2017. gada 08. augusts plkst. 7:20

Saindēto olu skandāls pirmdien skāris arī Lielbritāniju un Franciju, kas varētu būt...

2017. gada 07. augusts plkst. 18:04

Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienests (PVD) nav konstatējis pārkāpumus olu ražošanas...

2017. gada 04. augusts plkst. 10:26

Pirmo reizi nu jau atpazīstamais saldējums ar polāro lāci uz iepakojuma Latvijā...

2017. gada 03. augusts plkst. 11:26

«Viena no lielākajām ambīcijām ir ieiet Amerikas tirgū,» stāstot par A/S Latvijas...

2017. gada 03. augusts plkst. 7:45

Dietoloģe Lolita Neimane veic eksperimentu un secina - vistas gaļa patērētājiem lietošanā...

2017. gada 02. augusts plkst. 7:31

Sviesta cena jūlijā sasniegusi augstāko līmeni pēdējo gadu laikā – DB aprēķini...

2017. gada 01. augusts plkst. 15:39

Šogad pirmo reizi vīndarītava Ledus vīni startēja starptautiskā dzērienu konkursā International...

2017. gada 01. augusts plkst. 15:11

Liepājas tiesā iesniegts Nīcas zivju konservu ražotājas SIA PIEJŪRA maksātnespējas pieteikums,...