Viedierīces

Asus nāk klajā ar Nexus 7 konkurentu

Jānis Rancāns, 03.06.2013

MeMO Pad FHD 10

Avots: Asus

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Tehnoloģiju kompānija Asus nākusi klajā ar diviem Android planšetdatoriem – ar septiņu collu skārienjūtīgu ekrānu aprīkoto MeMO Pad HD 7 un desmit collu ekrānu aprīkoto MeMO Pad FHD 10.

MeMO Pad HD 7 aprīkots ar ARM Cortex A7 četrkodolu procesoru, 1GB RAM un 5 megapikseļu aizmugurējo kameru. Planšetdators būs pieejams 8GB un 16GB versijās, bet tā sākumcena noteikta 129 ASV dolāru apmērā. Tikmēr MeMO Pad FHD aprīkots ar 1,6 GHz Intel Atom Z2560 procesoru, piecu megapikseļu aizmugurējo kameru un būs pieejams 16GB un 32GB versijās. Ierīces sākumcena vēl nav zināma.

Paredzēts, ka abi planšetdatori tirdzniecībā nonāks jūlijā un to īpašniekiem Asus piešķirs noteikta izmēra vietu savā mākoņskaitļošanas pakalpojumā, dažādu failu uzglabāšanai.

Android planšetdatoru ražotāji savām ierīcēm ar mazākiem ekrāniem samazina cenas. Gada sākumā Acer nāca klajā ar Iconia A1 plašetdatoru, kurš maksā 169 ASV dolārus, bet kompānija Hewlett-Packard ar 149 ASV dolārus vērto Slate 7. Savukārt populārie Google Nexus 7 un Amazon Kindle Fire tiek pārdoti par 199 ASV dolāriem.

Gada pirmo ceturksni Asus strādāja ar 2,5 miljardu ASV dolāru lielu apgrozījumu. Minētajā laika posmā kompānijas peļņa sasniegusi 202 miljonus ASV dolāru, kas ir pieaugums par 5,4%, salīdzinot ar 2012. gada pēdējo ceturksni.

Asus arī norāda, ka minētajā laika posmā spējusi pārdot trīs miljonus planšetdatoru, kas palīdzējis atsvērt klēpjdatoru un tradicionālo datoru piederumu zemos tirdzniecības apjomus.