ASV akciju cenas aug cerībā uz jaunām procentlikmju pazemināšanām 

ASV akciju cenas ceturtdien pieauga pēc cerībām, ka ASV ekonomikas vājums pamudinās Federālo rezervju sistēmu (FRS) uz jaunām procentlikmju pazemināšanām.

LETA--AFP, 04.10.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Londonas biržas indekss kritās pēc bažām par Lielbritānijas ekonomikas recesiju, valstij gatavojoties izstāties no Eiropas Savienības (ES). Frankfurtes biržas indekss nemainījās, bet Parīzes birzās indekss pieauga.

ASV akciju cenas tirdzniecības sesijas sākumā bija kritušās, reaģējot uz datiem, ka pakalpojumu sektora aktivitāte septembrī bijusi triju gadu zemākajā līmenī.

Iepriekš bija ziņots, ka ASV privātajā sektorā septembrī radīti 135 000 jaunu darbavietu, kas ir mazāk, nekā bija prognozēts, un ka ASV rūpniecisko aktivitāti raksturojošais indekss «Purchasing Managers» Index» (PMI) septembrī negaidīti samazinājies līdz 47,8 punktiem salīdzinājumā ar 49,1 punktu augustā, tādējādi reģistrēts zemākais līmenis kopš 2009.gada jūnija.

Akciju cenu kritumu Volstrītā drīz nomainīja kāpums cerībā, ka FRS veiks jaunus pasākumus ekonomikas stimulēšanai.

«FTN Financial» analītiķis Kriss Lovs, kurš bija aicinājis uz FRS agresīvu rīcību, sacīja, ka pakalpojumu sektora zemā aktivitāte apstiprinājusi «nopietnas» problēmas ekonomikā.

«FRS palaida garām savu iespēju septembrī, bet noteikti nav par vēlu spēcīgi rīkoties oktobrī,» teica Lovs.

Naftas cenas kritās Ņujorkas biržā, bet pieauga Londonas biržā.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien kritās par 0,4% līdz 52,45 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā pieauga par mazāk nekā 0,1% līdz 57,71 dolāram par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien pieauga par 0,5% līdz 26 201,04 punktiem, indekss «Standard & Poor»s 500» kāpa par 0,8% līdz 2910,63 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 1,1% līdz 7872,26 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien kritās par 0,6% līdz 7077,64 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 nemainījās, jo Vācijā bija brīvdiena un birža bija slēgta, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,3% līdz 5438,77 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien pieauga no 1,0959 līdz 1,0969 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,2303 līdz 1,2340 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 107,18 līdz 106,87 jenām par dolāru.

No šīs sadaļas

Vērtspapīru tirdzniecības komisijas spiedīsies klāt nullei....

ASV un Eiropas biržās akciju cenas otrdien kritās, reaģējot uz ASV rūpnieciskās...

Cementējoties pieņēmumiem par pasaules ekonomikas izaugsmes palēnināšanos, pēdējā laikā rukusi...

Volstrītas indeksi pirmdien pieauga, noslēdzot nestabilu trešo ceturksni uz pozitīvas nots, savukārt...

Pasaules akciju cenu dinamikā ceturtdien bija dažādas tendences pēc ziņām par uzsāktu...

Akciju vērtību Rietumvalstīs pēdējo dienu laikā pastiprināti svārstījusi politika, raksta laikraksts...

Neskaidrība un joprojām augstā akciju cena vilina insaiderus fiksēt peļņu, ceturtdien raksta...

ASV akciju cenas trešdien pieauga pēc ASV prezidenta Donalda Trampa optimistiskiem komentāriem...

ASV biržu indeksi otrdien kritās, Pārstāvju palātas demokrātu kongresmeņiem gatavojoties sākt...

Āzijā plosoties cūku mērim, Ķīnai jāmeklē citas iespējas, kur iegādāties gaļu. Rezultātā...