ASV kinoteātru operators MC Theatres iegādājies Forum Cinemas īpašnieku 

ASV kinoteātru tīkls MC Theatres noslēdzis 870 miljonu eiro vērtu līgumu, lai iegādātos Stokholmā bāzēto kompāniju Nordic Cinema Group Holding, kas darbojas septiņās Ziemeļvalstīs, tostarp ir Baltijas valstu kinoteātru tīkla Forum Cinemas īpašnieks.

LETA, 23.1.2017

Foto: Evija Trifanova/LETA

AMC paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norādīts, ka tas iegādājas Nordic Cinema Group Holding no privātā investīciju fonda Bridgepoint un Zviedrijas mediju grupas Bonnier Holding 8,25 miljardu Zviedrijas kronu jeb 870 miljonu eiro vērtā darījumā.

Darījumam ir jāsaņem Eiropas Komisijas apstiprinājums par konkurences normu ievērošanu. Gaidāms, ka pārņemšanas atļauja tiks saņemta šā gada pirmajā pusē.

Nordic Cinema Group Holding ir 68 kinoteātri un mazākuma daļas nepilnu 50% apmērā vēl 50 saistītajos kinoteātros, kuriem kompānija sniedz dažādus koppakalpojumus. Nordic Cinema Group Holding kinoteātri ir tirgus līderi Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Otrajā vietā pēc tirgus daļas tie ir Norvēģijā. Grupai ir arī kinoteātri Dānijā.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Kompānija Forum Cinemas darbojas Somijā un Baltijas valstīs, kur tās tīklā ir vairāk nekā 20 kinoteātru.

Nordic Cinema Group Holding galvenais birojs arī turpmāk atradīsies Stokholmā, bet uzņēmums darbosies kā Londonā bāzētā "Odeon Cinemas Group" meitaskompānija. Šo uzņēmumu AMC pārņēma pērn novembrī. Pašlaik Odeon ir 243 kinoteātri ar 2262 zālēm Lielbritānijā, Īrijā, Austrijā, Itālijā, Spānijā un Portugālē, kas darbojas ar zīmoliem Odeon, Cinesa, UCI un UCI Kinowelt. Odeon Cinemas ir tirgus līderis Lielbritānijā, Īrijā, Itālijā un Spānijā. Otrajā vietā pēc tirgus daļas kompānija ir Austrijā un Portugālē, bet Vācijā tā tirgus daļa ir ceturtā lielākā.

Jau pašlaik Odeon ir Eiropā lielākais kinoteātru operators. Pēc apvienošanās tā apmērs un tirgus daļa Eiropā būtiski pieaugs, jo AMC biznes Eiropā paplašināsies līdz 361 kinoteātrim un 2916 zālēm.

Ieskaitot saistītos teātrus, pēc Nordic Cinema Group Holding pievienošanas AMC kinoteātru skaits pārsniegs 1000 un 11 tūkstošus zāļu, darbojoties 15 pasaules valstīs.

AMC Theatres operators ir kompānija AMC Entertainment Inc, kas pieder holdinga kompānijai AMC Entertainment Holdings Inc., kurā vairākuma īpašnieks ir Ķīnas uzņēmēja Vana Dzjaņliņa investīciju kompānija Wanda Group.

Latvijā SIA Forum Cinemas reģistrēta 1993.gadā, kas tās nosaukums bija Baltic Cinemas. Uzņēmuma īpašnieks ir Somijas uzņēmums Finnkino, kas ir daļa no Nordic Cinema Group Holding. 2015.gadā "Forum Cinemas" apgrozījums bija 8,4 miljoni eiro, bet peļņa 822 699 eiro. 

No šīs sadaļas

2016. gada decembrī, salīdzinot ar 2015. gada decembri, vidējais ražotāju cenu līmenis...

Latvijas vēstniecībā Somijā aizvadīta gastronomiskā performance, iepazīstinot ar Latvijas virtuvi,...

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde apturējusi divas organizētas personu...

Pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers turpina īstenot pērn uzsākto veikalu tīkla...

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10% ...

Neskatoties uz globālās nenoteiktības un negatīvo risku plīvuru, pērn Eiropas ekonomika ir...

Rīgas centrā Tērbatas ielā darbu sācis jauns maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja...

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls Rimi Baltic uzsācis jauna, visam Baltijas reģionam nozīmīga loģistikas...

Uzņēmumu reģistra (UR) Rīgas reģionālās nodaļas klientiem turpmāk būs iespēja iepriekš...

Uzņēmums Maxima Grupe, kas pārvalda mazumtirdzniecības uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā,...