Pakalpojumi

ASV nodibināta konsultāciju kompānija Latvijas biznesa atbalstam

Didzis Meļķis, 27.02.2018

Pēteris Freimanis

Foto: Ieva Čīka/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV nodibināta konsultāciju kompānija Latvijas biznesa atbalstam; Lielbritānijā uzsvars uz e-pakalpojumiem

Pēc Latvijas līdz šim lielākā biznesa foruma ASV Spotlight Latvia, kas norisinājās pērnruden (DB 31.10.2017.), viens no Latvijas–ASV Tirdzniecības kameras (LatCham) līdzdibinātājiem Pēteris Freimanis ir nodibinājis uzņēmumu The PGF Group ar mērķi atbalstīt Latvijas kompāniju ieiešanu ASV tirgū un otrādi – konsultēt Amerikas uzņēmējus, kas interesējas par Latviju un ES.

«Esmu jau kādu laiku strādājis šādā veidā, bet nolēmu to darīt arī oficiāli, jo saredzu, ka ir šāda veida uzņēmuma trūkums ASV,» lēmumu par uzņēmuma dibināšanu DB komentē P. Freimanis. Līdz ar šo Latvijas uzņēmumiem The PGF Group sniedz trīs veida pakalpojumus – reprezentāciju, konsultācijas un biznesa apkalpošanu.

«Es jau sen palīdzu uzņēmumiem Latvijā uzsākt darbību ASV, tāpēc arī esmu LatCham valdē. Tur tas sākās,» par Latvijas interešu reprezentācijas aspektu saka P. Freimanis. «The PGF Group pārstāvēs Latvijas uzņēmumus, kas grib sākt strādāt ASV, bet negrib vai baidās no «lielās Amerikas», lieliem ieguldījumiem, uzņēmuma reģistrācijas un citiem aspektiem svešā tirgū, kas ir tipiskie šķēršļi ieiešanai jaunos tirgos.»

Arī Lielbritānijā ikdienas biznesa pakalpojumos, ko sniedz Latvijas–Lielbritānijas Tirdzniecības kamera (LLTK), uzsvars ir uz digitalizētiem pārstāvniecības pakalpojumiem – uzņēmumu reģistrēšanu un uzņēmuma pasta adresi Bristolē, kur LLTK vada savu biznesa parku. «Digitālie pakalpojumi tika speciāli izveidoti Latvijas uzņēmumiem, jo liela interese tika izrādīta 2017. gadā pēc septembrī organizētās LLTK Baltijas tehnoloģijas tirdzniecības misijas uz Angliju,» situāciju raksturo LLTK priekšsēdētājs Mārcis Skadmanis.

Viņš norāda uz vadmotīvu salīdzinoši lielajai Latvijas un Baltijas uzņēmumu interesei reģistrēt uzņēmumu Lielbritānijā – uz Brexit jeb britu aiziešanu no ES.

Plašāk lasiet rakstā Diasporā praktiska rosība itrdienas, 27. februāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru