ASV pārtikas ražotāji lauzīs stereotipus Baltijas tirgū

2015. gada 25. septembris plkst. 13:00
Dalies ar šo rakstu

Pārtikas ražotāji no ASV izrāda interesi par Baltijas valstu tirgu un kā vienu no savām prioritātēm laika periodā no 2015. līdz 2016. gadam izvirza mērķi būtiski kāpināt tirdzniecības apjomus Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

«Saskaņā ar pētījumu rezultātiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas patērētājiem ASV ražotie pārtikas produkti galvenokārt asociējas ar ātrajā ēdināšanā izmantotajiem ēdieniem. Tajā pašā laikā ASV pārtikas ražotāji piedāvā daudz un dažādas pārtikas preces. Tas ir iespējams, pateicoties lauksaimniecībai labvēlīgajiem klimatiskajiem apstākļiem valstī. Labi ASV ražoto pārtikas preču piemēri ir mērces, vīni, konditoreja, žāvēti augļi, rieksti un jūras delikateses. Augstākās kvalitātes liellopu gaļa no ASV ir slavena visā pasaulē. Plaši pazīstama delikatese ir lasis no Aļaskas. Šeit mēs redzam iespēju kāpināt pārtikas produktu eksportu uz Baltijas valstīm, kas vienlaicīgi ļautu mums arī mainīt priekšstatus par tiem,» stāsta ASV Vēstniecības Polijā mārketinga menedžere Jolanta Figurska.

ASV pārtikas produkti veidojot tikai 1 – 2 % no visām veikalu plauktos atrodamajām precēm Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Šis rādītājs atbilst no ASV importēto preču un pakalpojumu rādītājiem – ASV produktu daļa Latvijā importēto preču kopumā veido tikai 1 %. Saskaņā ar Jolantas Figurskas teikto sadarbības potenciāls starp ASV un Baltijas valstīm netiek pilnībā realizēts, it īpaši pārtikas industrijas sektorā.

«ASV kompāniju interese par Baltijas valstu tirgu saglabājas augsta, tāpēc turpmākajos gados mēs plānojam rīkot sanāksmes, izstādes un citus tirdzniecību veicinošus pasākumus,» stāsta J. Figurska.

Dalies ar šo rakstu