ASV tehnoloģiju giganti kāpinājuši peļņu; Microsoft atvadās no finanšu direktora

2013. gada 19. aprīlis plkst. 14:09
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju giganti Google un Microsoft paziņojuši par peļņas kāpumu, vēsta BBC.

Google tīrā peļņa, pateicoties tiešsaistes reklāmas ieņēmumiem, gada pirmajos trīs mēnešos pieaugusi līdz 3,35 miljardiem ASV dolāru. Tas ir kāpums par 16%, salīdzinot ar atbilstošo laika posmu iepriekšējā gadā.

Savukārt Microsoft paziņojis, ka tajā pašā periodā nopelnījis 6 miljardus ASV dolāru, kas iezīmē kāpumu par vairāk nekā 17%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Šādu rezultātu, kas pārsniedz prognozes, Microsoft sasniedzis, neraugoties uz Windows 8 remdeno uzņemšanu un personālo datoru pārdošanas apjomu kritumu pasaulē.

Analītiķi norādījuši, ka Microsoft peļņu daļēji veicinājušas izmaiņas produktu pārdošanā korporatīvajiem klientiem, kā arī izmaksu samazināšanas pasākumi.

Savukārt Google peļņu audzējuši lielāki ieņēmumi no tiešsaistes reklāmas, kas palīdzējis kopējos ieņēmumus palielināt līdz gandrīz 14 miljardiem ASV dolāru. Tajā pašā ceturksnī iepriekšējā gadā šis rādītājs bija 10,7 miljardi ASV dolāru.

Neskatoties uz spēcīgākiem darbības rezultātiem nekā gaidīts, Microsoft paziņojis, ka tā finanšu direktors Pēters Kliens pametīs amatu jūnija beigās. Kliens, kurš tehnoloģiju gigantā nostrādājis 11 gadus, ir kārtējais vadošais darbinieks, kurš pamet kompāniju.

Dalies ar šo rakstu